آیا پروژه ای را شروع می کنید که نیاز به استخدام یک مدل ساز سه بعدی برای مدتی دارد، یا در کسب و کار رو به رشد طراحی سه بعدی خود به دست های اضافی نیاز دارید اما برای استرس استخدام کارکنان تمام وقت آماده نیستید؟ سپس بهترین شرط شما برای خدمات با کیفیت بالا از یک متخصص ماهر با هزینه کمتر این است که برون سپاری کنید. برون سپاری می تواند برای کسب و کار شما مفید باشد.

شما می توانید حجم کاری خود را تخلیه کنید و مسئولیت های خاص را به یک فرد یا سازمان برون سپاری شده واگذار کنید، که در نتیجه به شما کمک می کند خیلی بهتر تمرکز کنید و فرآیندهای اصلی کسب و کار خود را تقویت کنید.

فرآیند برون سپاری خود در دهه گذشته با افزایش محبوبیت و مقبولیت گسترده تر شده است. در این مقاله، تمرکز ما بر استخدام فریلنسرهای ماهر یا کارشناسانی خواهد بود که خود کار می‌کنند و از آنها خواسته می‌شود تا حد امکان برای شرکت‌های مختلف بر روی وظایف خاص کار کنند.

پیدا کردن یک استعداد CG آزاد ماهر می تواند یک عامل تغییر دهنده بازی برای شما یا شرکت شما باشد. یک هنرمند CG برای پروژه طراحی سه بعدی شما حیاتی است. شما باید شخصی را استخدام کنید که بتواند تصاویر باکیفیت را درست همانطور که آنها را به تصویر می کشد، طراحی کند.

استخدام فریلنسر مدلسازی سه بعدی برای طراحی سه بعدی خود؟ در اینجا 10 نکته وجود دارد که به شما کمک می کند تا بهترین فرد برای این شغل را پیدا کنید.

به سراغ بازارها/پلتفرم های مبتنی بر مهارت بروید

اگر به دنبال استخدام بهترین استعدادهای CG آزاد برای طراحی سه بعدی خود هستید، باید قدرت فناوری و انعطاف پذیری اینترنت را به حداکثر برسانید. شما می توانید از طریق هر یک از بازارهای آزاد آنلاین به شکار بروید و هنرمندان استثنایی را همانطور که می خواهید پیدا کنید.

شما همچنین باید از گزینه جستجو استفاده کنید، که به ساده سازی نامزدها، با توجه به برچسب ها با توجه به انتخاب کلمات وارد شده شما کمک می کند. برخی از پلتفرم‌ها حتی تا آنجا پیش می‌روند که با توصیه‌های پاپ‌آپ استعدادهای برتر در سایت‌شان که برای جستجوی شما مناسب است، به شما کمک می‌کنند.

به همان اندازه که ممکن است آسان به نظر برسد، در مقایسه با استفاده از پلتفرم‌های مبتنی بر مهارت، پیچیده است. این بازارهای خاص جماعتی از افراد با علایق حرفه ای مشترک هستند و کاملاً پر از انواع فریلنسرهایی هستند که شما به دنبال آن هستید. برای پلتفرم‌های طراحی CG که محل شرکت‌های خدمات CAD هستند، هر عضو باید بتواند روی یک موتور رندر سه بعدی و برنامه مدل‌سازی خاص کار کند و همچنین قبل از وارد شدن به تیم، از قبل غربالگری شود. استخدام از چنین بازاری امن تر است و بازی حدس زدن را از جستجوی شما دور می کند.

بررسی کارهای قبلی

استخدام یک هنرمند CG مستقل هیچ تفاوتی با استخدام و انتخاب یک کارمند بالقوه برای یک شغل ندارد. عاقلانه است که گزینه های خود را به دقت تجزیه و تحلیل کنید و یک مرور کلی از آنچه در دسترس شما است انجام دهید. فقط به این دلیل که آنها مجموعه ای از عکس های رندر شده با طراحی خوب را در نمایه خود به تصویر می کشند، لزوماً به این معنی نیست که آنها به خوبی با شرکت شما هماهنگ خواهند شد. ایده آل است که شما هنرمند مستقل CG را مانند هر کارمند تمام وقت ارزیابی کنید.

ارزیابی در این منظر به این معنی است که شما کار آنها را به طور کامل نقد کنید، نمونه کارها را بررسی کنید و نمونه های آنها را ارزیابی کنید. شما باید نه تنها به ظاهر تصاویر بلکه به عمق اطلاعات نمایش داده شده نیز توجه کنید. برخی از طراحان با طراحی های بیرونی عالی هستند و برخی دیگر در طراحی داخلی.

این فرآیند می تواند شامل بحث سمعی و بصری از طریق رسانه هایی مانند اسکایپ باشد (البته نه اجباری). شما قادر خواهید بود هر گونه موانع پیش رو را شناسایی کنید و قبل از شروع کار، یک رابطه کاری خوب ایجاد کنید.

سبک و سلیقه آنها را بشناسید

طراحان انسان هستند و ترجیحات، سبک ها و سلیقه های خود را دارند. این می تواند از نظر رنگ، روش طراحی، یا نحوه اجرای تکالیف رندر باشد. این عاملی است که بسیاری از افراد هنگام استخدام یک هنرمند CG به عقب رانده می شوند، اما اهمیت آن را نمی توان نادیده گرفت. سلیقه و سبک یک طراح ممکن است با نیازهای پروژه شما مطابقت داشته باشد.

برای یک طراح بزرگ، سلیقه خوب این است که همه چیز را ساده نگه دارد و از محتوای یا مفهوم طراحی بیش از حد استفاده نکند. خوش سلیقه به هنرمند مستقل CG کمک می کند تا بهترین طرح های ممکن را انجام دهد.

بنابراین، هنگامی که نمونه کارهای ارائه شده توسط طراح بالقوه سه بعدی را مرور می کنید یا در حال مرور نمونه کارها آنها هستید، یکی دیگر از عوامل ضروری که باید به آن توجه کنید زیبایی شناسی است. این سه چیز را در مورد یک هنرمند به شما می گوید: اشتیاق، نقاط قوت و ضعف آنها.

بازخورد را بخوانید

استخدام فریلنسرها می‌تواند خطر بزرگی باشد، به‌خصوص در پلتفرم‌هایی که سرمایه‌تان را پس نمی‌گیرید، حتی اگر چیزی که برای آن پرداخت کرده‌اید، همان چیزی نباشد که تحویل داده شده است. این بدان معناست که هنگام استخدام یک هنرمند CG باید از همان ابتدا آن را به درستی دریافت کنید.

یک نکته اساسی برای تصمیم گیری شما این است که بازخوردهای خریداران قبلی طراحان بالقوه خود را بخوانید. خوشبختانه، همه بازارهای برتر این را عمومی می کنند.

در آنجا، می توانید چیزهای زیادی در مورد هنرمند CG یاد بگیرید. میانگین رتبه‌بندی‌ها و بازخوردها می‌تواند نشان دهد که آنها چقدر خوب هستند و چگونه می‌توانید تصمیمات آگاهانه بگیرید.

پرسش از کار قبلی

دانستن اینکه طراح بالقوه شما در شغل قبلی خود چگونه عمل کرده است بسیار مهم است و می تواند عامل تعیین کننده در انتخاب یک هنرمند بزرگ یا یک شکست باشد. تماس های مرجع بخشی از فرآیند استخدام برای کارمندی است که عملیات یا موقعیت های سازمانی مطمئن را انجام می دهد.

آنلاین یا آفلاین بودن فرقی نمی کند، به خصوص اگر به دنبال کار طولانی مدت با یک فریلنسر هستید. نامزدهای آزاد باید فهرست کوتاهی از مخاطبین کاری را بنا به درخواست شما ارائه دهند. شما باید با تعدادی از آنها تماس بگیرید و شهادت آنها را در مورد طراح بالقوه خود بشنوید.

ضروری است به سراغ یک هنرمند CG با تجربه بروید، کسی که دید کلی از کار شما دارد و در گذشته چنین کاری را انجام داده است. اصرار بر ارجاعات چه در کارفرمایان کار و چه در کارفرمایان سابق، روشنگری خواهد بود، زیرا انتظار می رود که یک طراح مستقل و با تجربه باید با تعداد زیادی مشتری کار کرده باشد که می توانند چیزهای خوبی در مورد آنها بیان کنند.

انجام این کار به شما کمک می کند تا هر گونه پرچم قرمزی را در مورد نامزدها مشاهده کنید، چیزی که ممکن است از قسمت رتبه بندی و بازخورد آنها مشخص نباشد اما ممکن است با کارفرمای قبلی ظاهر شده باشد.

ابزارهایی که استفاده می کنند را بشناسید

تعداد زیادی نرم افزار و برنامه های کاربردی طراحی، برنامه های مدل سازی و موتورهای رندر در دسترس فریلنسرهای رندر سه بعدی هستند. جالب است که همه آنها توانایی های یکسانی ندارند. برخی از ابزارها به طراحی های دو بعدی اختصاص داده شده اند، در حالی که برخی دیگر منحصراً برای سه بعدی هستند و برخی می توانند در هر دو زمینه کار کنند.

برخی رایگان هستند، در حالی که برخی دیگر پولی هستند. برخی برای مدل سازی و برخی دیگر برای رندر عالی هستند. هر نرم افزار طراحی نقاط قوت و ضعف خاص خود را دارد. با این حال، ابزارهای ضروری برای هر طراح وجود دارد. به عنوان مثال می توان به Photoshop، 3Ds Max، Illustrator CC، Cinema 4D Prime، 3D Blender، FL Studio 11، Maya، Mari 2.0v2، Sketchbook Pro و غیره اشاره کرد.

ضروری است که ابزاری را که طراح بالقوه شما استفاده می کند، بشناسید و مطمئن باشید که آنها بهترین، مؤثرترین و پیشرفته ترین در آن هستند، بنابراین بر اساس فناوری در مقابل رقبا شکست نخواهید خورد. اگرچه هنرمند بزرگ CG بودن به معنای داشتن جدیدترین سخت افزار و نرم افزار نیست، اما با توجه به تغییرات دائمی که هر روز در دنیای دیجیتال رخ می دهد، بهترین هنرمندان CG به آن توجه می کنند.

بهترین ها بر اساس میزان به روز، انعطاف پذیری و پیشرفته بودن آنها قضاوت می شود. در طول دهه‌های گذشته، واقعاً شگفت‌انگیز بوده است که چگونه چشمگیرترین نرم‌افزار می‌تواند مهارت‌های فردی را افزایش دهد.

ارتباط مستمر

برقراری ارتباط ثابت و مستمر گامی عالی در همسویی بینش ها است. این به این معنی است که حتی اگر هنرمند CG آزاد شما قرار است از راه دور کار کند، بسیار مهم است که از پیوندی برای ادامه کار اطمینان حاصل کنید. اگر وسیله‌ای برای ملاقات حضوری وجود دارد، باید از آن استفاده کنید، اما اگر هیچ راهی وجود ندارد، باید از رسانه‌ای مطمئن شوید که به‌موقع ارتباط مستقیم برقرار کند. این می تواند از طریق تماس تلفنی یا ویدیویی از طریق سیستم عامل هایی مانند اسکایپ باشد.

عدم ارتباط موثر می تواند مشکلات متعددی را برای طراح و شما ایجاد کند. برای طراحان، این دلیل اصلی ارائه طرح‌ها، رندرها و انیمیشن‌های CAD است که مطابق با سلیقه یا استاندارد کارفرمایشان نیست. آنها ممکن است کار عالی انجام داده باشند، اما نه بر اساس دیدگاه یا دیدگاهی که کارفرما می خواهد، و این می تواند برای هر دو طرف ضرر باشد.

کارفرما تقریباً همیشه سرمایه خود را از دست می دهد در حالی که طراح فقط یک مشتری ناراضی دیگر دریافت می کند. هر طراحي كه ارتباط برقرار نكند، احتمالاً در زمان مقرر فريبكار خواهد بود. جستجوی ارتباط واضح با طراح بالقوه شما به این معنی نیست که بخواهید در آن‌ها قرار بگیرید یا شک و ظن ایجاد کنید که نباید وجود داشته باشد، بلکه نگران موفقیت پروژه در دست است.

جدول زمانی را بررسی کنید

به دست آوردن یک هنرمند بزرگ چیزی است – پیدا کردن کسی که برنامه اش با شما مطابقت داشته باشد چیز دیگری است. بسیاری از هنرمندان با تجربه و ماهر CG همیشه یک یا دو کار برای انجام دادن دارند. اگر جدول زمانی شما تنگ است، پس نباید طراح را استخدام کنید که در تضاد باشد، مهم نیست چقدر عالی به نظر می رسد.

درصد زیادی از هنرمندان خوب CG بیش از یک پروژه را در یک زمان مدیریت می کنند. این بدان معنا نیست که آنها برای کار شما مناسب نیستند، بلکه فقط به این معنی است که آنها باید بتوانند وظایف شما را در مقابل وظایف سایر کارفرمایان متعادل کنند.

جدول زمانی و برنامه کاری فریلنسر را ارزیابی کنید و تعیین کنید که آیا فکر می کنید آنها می توانند با اطمینان مهلت شما را رعایت کنند یا خیر. حتی بهترین فریلنسرها نیز گاهی اوقات بیش از حد متعهد می شوند و در نهایت با انجام کارهای زیادی مواجه می شوند.

قیمت به صرفه

طراحان مستقل زیادی وجود دارند که با نصف هزینه یک فرد با تجربه تر، آماده انجام پروژه شما هستند. این ممکن است وسوسه انگیز باشد، اما بهتر است از یک هنرمند CG صرفاً با قیمت استفاده نکنید. به هر حال، ارزان می تواند گران شود.

این بدان معنا نیست که هیچ هنرمند استثنایی ارزان قیمت CG روی پلتفرم ها وجود ندارد، برخی از آنها مقرون به صرفه تر هستند اما طرح های عالی ارائه می دهند. آنها ارزان به نظر می رسند زیرا به دنبال ایجاد پروفایل خود هستند.

برای شما، آنچه باید حائز اهمیت باشد محدوده پروژه شماست – تکلیفی که می خواهید انجام دهید چقدر گسترده یا پیچیده است؟ آیا مجموعه مهارت یا ابزار خاصی را التماس می کند؟ برای رسیدن به نتیجه مورد نیاز چه سطحی از تخصص لازم است؟ طراح مورد نظر شما چقدر با تجربه است؟ زمان مورد انتظار شما برای این کار چقدر است؟ اینها و موارد دیگر تعیین کننده میزان بالا بودن قیمت ها هستند.

برای جلوگیری از هزینه کردن بیش از حد انتظار به دلیل تحویل ضعیف از یک هنرمند آزاد ارزان، توصیه و ایمن تر است که بر اساس تجربه و نه قیمت استخدام کنید. اکثر هنرمندان با تجربه CG احساس می کنند نامی برای محافظت دارند و همیشه اطمینان حاصل می کنند که روی بهترین طرح ها کار می کنند.

از کار خود از ابتدا محافظت کنید و به وضوح یک توافق نامه برای کل پروژه ترسیم کنید

در اینجا شما در حال محدود کردن جستجوی بسیار مهم برای یک هنرمند CG آزاد هستید و مشتاق هستید که کار با آنها را شروع کنید. عالیه. اما باید کمی صبر داشته باشید. آخرین چیز وجود دارد که کل پروژه را خلاصه می کند: یک توافق مشخص.

توافق باید در دو شرایط مجزا باشد. اول، شما باید با طراح مستقل خود در مورد مالکیت توافق کنید. شما باید در این مورد قاطع باشید و اطمینان حاصل کنید که هر دو به توافق می رسید.

دوره دوم قرارداد باید شامل جدول زمانی باشد – نقاط عطف مورد انتظار پروژه، ابزار و روش پرداخت، مجموعه برنامه ریزی شده تحویل، و فرمت ها. این از شما و طراح شما به طور یکسان محافظت می کند. شما باید اطمینان حاصل کنید که هیچ نقطه توافق قانع کننده ای را پشت سر نگذارید تا از مسائل بحث برانگیز در طول دوره تکلیف و در تکمیل آن جلوگیری کنید. توافق، اعتبار طراح آزاد و شما، کارفرما را افزایش می دهد.