ما شما را با برترین ارزهای رمزنگاری شده در سال 2023 آشنا می‌کنیم و پلتفرم‌های مختلفی را که می‌توانید برای این کار استفاده کنید، به شما اطلاع خواهیم داد. علاوه بر این، با موفقیت استخراج ارز دیجیتال و مزایا و معایب انتخاب این روش خرید ارز دیجیتال آشنا خواهید شد.

بیت کوین: بیت کوین (BTC) در صورت داشتن پول و آماده به کار کردن، بهترین گزینه در میان تولیدکنندگان ارزهای دیجیتال در سراسر جهان باقی می ماند. ارزش آن تقریباً 35000 دلار در هر بیت کوین بود. در واقع، قیمت بیت کوین اخیراً در ژانویه 2021 به بالاترین حد خود یعنی 42000 دلار رسیده است. اما لطفاً توجه داشته باشید که پس از چهار سال، پرداخت فعلی استخراج بیت کوین به ازای هر بلوک، که 6.25 بیت کوین است، به 3.125 کاهش می یابد. بیت کوین

اتریوم: اتریوم که با نام اتر نیز شناخته می شود، در حال حاضر پر استفاده ترین سکه ای است که می توان استخراج کرد. در زمان نگارش این قطعه، ارزش بازار سکه حدود 171 میلیارد دلار بود. آخرین پرداخت بلوک برای استخراج اتریوم 2 ETH است. می توان آن را با سخت افزار پردازنده و GPU برداشت و از الگوریتم هش Ethash استفاده می کند. لطفا توجه داشته باشید که اگرچه این کوین به اتریوم 2.0 (ETH 2.0) ارتقا یافته و از اثبات کار (PoW) به اثبات سهام به عنوان روش اجماع آن تغییر یافته است، ماینرها هنوز حداقل چند سال دیگر فرصت دارند تا به استفاده از PoW ادامه دهند. در اتریوم

Zcash: اولین سکه های برجسته متعدد، از جمله Zcash، در سال 2016 رخ داد. (ZEC). ZCash ثابت می کند که یک ارز دیجیتال عالی برای استخراج است زیرا تیم توسعه آن به شدت روی ناشناس ماندن تمرکز کرده است. با این حال، با وجود معماری مقاوم در برابر ASIC، استخراج ZEC دشوار است. با این وجود، برای کسانی که آماده اتخاذ یک استراتژی بلندمدت هستند، ارزش آن شکننده نیست و آن را به یک فرصت معدنی ایده آل تبدیل می کند. حداکثر مقدار 21 میلیون سکه، که پیش بینی می شود تا سال 2032 به طور کامل استخراج شود، در حال حاضر 2.5 ZEC / بلوک است. استخراج ZCash به دلیل روش Equihash به رم بیشتری نیاز دارد.

گرین: برخلاف سایر ارزهای رمزنگاری شده، گرین (GRIN) در سال 2019 ایجاد شد و محدودیت مقدار حداکثری ندارد. این امکان استخراج ساده با هر دو دستگاه GPU و CPU را برای کاربران معمولی ارزهای دیجیتال بدون نیاز به هزینه قابل توجهی فراهم می کند زیرا از استخراج به سبک Cuckoo برای مقاومت در برابر ASIC استفاده می کند. الگوریتم هش مورد استفاده MimbleWimble است و پرداخت بلوک فعلی برای استخراج 60 GRIN است.

Monero: یکی دیگر از سکه های معروف مقاوم در برابر ASIC که بر خاصیت در استخراج کریپتو تأکید می کند، این سکه است. Monero (XMR) که ارزش بازار آن نزدیک به 3 میلیارد دلار است، هنوز یکی از سودآورترین سکه هایی است که می توانید به دنبال استخراج آن باشید. ماینینگ پرداخت فعلی برای استخراج Monero 2.15 XMR در هر بلوک است و پیش‌بینی می‌شود که 2272762 بلوک تولید شود. از الگوریتم هش CryptoNightR استفاده می کند و می توان از سخت افزار پردازنده و GPU برای استخراج آن استفاده کرد.

Ravencoin: یک تقسیم سخت بیت کوین منجر به ایجاد Ravencoin (RVN) شد. ویژگی‌های منحصربه‌فرد این سکه، مانند کیف پول رمزنگاری موبایل آن (که شامل عبارات اولیه است)، ارسال پیامک و رای‌گیری RVN، به معروف شدن آن کمک کرده است. همچنین بسیار نقد است و به طور معقولی در تمام پلتفرم های اصلی ارزهای دیجیتال معامله می شود. الگوریتم هش X16R Ravencoin و پروتکل KawPow استخراج آن را برای ماینرها جذاب کرده است. در حال حاضر، پرداخت استخراج بلاک Ravencoin 5000 RVN در هر بلوک است.

لایت کوین: لایت کوین (LTC)، قابلیت دسترسی گسترده و قابل اعتمادی دارد. در بسیاری از لیست ها به عنوان یکی از 10 سکه سودآور برتر ظاهر می شود و دلیل خوبی هم دارد. استخراج LTC از الگوریتم Scrypt استفاده می کند و یکی از محبوب ترین و موفق ترین ارزهایی است که با GPU تولید می شود. همانطور که مشخص است، Scrypt الگوریتم تقلبی است که استفاده می‌شود و تمام ماینرهای لایت کوین برای هر بلوکی که تا آگوست 2023 پردازش می‌شود، 12.5 LTC دریافت خواهند کرد. از 84 میلیون LTC ممکن، در مجموع 66.8 میلیون تا ژانویه استخراج شده است. 2021.

Dash: یک نوع سخت از Litecoin، Dash (DASH)، در ژانویه 2014 ایجاد شد. از طریق PrivateSend و InstantSend که ارزش بازاری در حدود 1.07 میلیارد دلار دارند، به دلیل تسهیل نقل و انتقالات ایمن و سریع در سراسر جهان مشهور است. روش رمزگذاری مورد استفاده X11 نام دارد و توسط ایوان دافیلد، بنیانگذار Dash توسعه یافته است. در حال حاضر 9.96 میلیون Dash موجود است و پرداخت برای ماینینگ Dash 2.88 Dash در هر بلوک است.

Dogecoin: در مدت کوتاهی، Dogecoin (DOGE) به دلیل افزایش سریع شهرتش به یکی از موثرترین و پرکاربردترین ارزهای دیجیتال تبدیل شد. در ابتدا در دسامبر 2013 به عنوان یک نوع لایت کوین در دسترس قرار گرفت. Dogecoin را می توان در دستگاه های CPU یا GPU استخراج کرد و عمدتاً برای انعام دادن به تولیدکنندگان محتوای Reddit و Twitter استفاده می شود. محدودیت عرضه ندارد و از الگوریتم Scrypt استفاده می کند. در حال حاضر 10000 Dogecoin پاداش بلوک در هر تراکنش است.