پرینت سه بعدی یکی از سریع ترین صنایع در حال رشد امروزی است و پیش بینی می شود سالانه حدود 17 درصد رشد کند. با در نظر گرفتن این موضوع، ممکن است از خود بپرسید که چه نوع مشاغلی در صنعت پرینت سه بعدی موجود است؟

با توجه به جوان بودن صنعت، نقش‌های زیادی وجود دارد که یک جوینده کار بالقوه می‌تواند در آن‌ها نقش داشته باشد تا به تولید مواد افزودنی کمک کند و در عین حال حقوق خوبی نیز دریافت کند.

در اینجا 5 کار در حوزه پرینت سه بعدی وجود دارد که باید به آنها توجه کنید:

تکنسین / اپراتور پرینترهای سه بعدی

محدوده حقوق: 36000 تا 92000 دلار

بسیاری از شرکت ها شروع به استفاده از تولید افزودنی در فرآیند تولید خود کرده اند. مانند ماشین‌های کارخانه‌ای سنتی مانند CNC، اره‌های برش و آسیاب، چاپگرهای سه بعدی نیز به نگهداری و مراقبت نیاز دارند. داشتن قابلیت سرویس دهی به این ماشین آلات با فناوری پیشرفته یا اجرا بر روی قطعات ارسال شده به پرینترهای سه بعدی بخش ارزشمندی از فرآیند تولید است. وظایف تکنسین های چاپگر سه بعدی ممکن است شامل پردازش پس از چاپ قطعات مانند پرداخت و مونتاژ نهایی نیز باشد.

یاددهنده پرینت سه بعدی

محدوده حقوق 42000 تا 80000 دلار

این یکی از مهمترین مسئولیت هایی است که باید در زمینه تولید مواد افزودنی داشته باشید. همچنین به دلیل دانش ساخت و تولید افزودنی عمیق، مسلماً سخت‌ترین کار از نظر دانش مورد نیاز است. آماده سازی نسل بعدی مهندسان و طراحان با آموزش تاریخچه، زبان، برنامه های کاربردی و مهارت های اساسی برای حرکت در دنیای تولید مواد افزودنی، درها را به روی دانشجویان باز می کند. آن‌ها می‌توانند آنچه را که یاد می‌گیرند استفاده کنند و آن را در صنایع مختلف به کار ببرند و به پیشبرد زمینه افزودنی‌ها ادامه دهند.

مدیر چاپ سه بعدی

محدوده حقوق: 53000 تا 92000 دلار

مدیر چاپ سه بعدی بودن به مهارت لجستیکی زیادی نیاز دارد. آنها مسئول مدیریت تقریباً تمام دارایی های چاپ سه بعدی در یک آزمایشگاه چاپ یا فضای سازنده هستند. از پیگیری میزان مصرف مواد گرفته تا بررسی فایل‌هایی که برای تولید واقعی به اپراتورهای چاپ ارسال می‌شوند، در حفظ کارکرد یکنواخت فروشگاه ضروری هستند.

مدیران پرینت سه بعدی می‌توانند انتظار داشته باشند که با بخش‌های مختلف یک سازمان و سرپرستی تیم خود که چاپ را انجام می‌دهند، همکاری نزدیکی داشته باشند. با این حال، راه حل های نرم افزاری وجود دارد که کار آنها را به طور قابل توجهی آسان تر می کند، مانند نرم افزار مدیریت سفارش کار.

مدل ساز سه بعدی و طراح CAD

محدوده حقوق: 54000 تا 127000 دلار

همه پرینترهای سه بعدی برای تولید یک قطعه به مدل های سه بعدی متکی هستند و بنابراین به متخصصانی نیاز دارند که بتوانند ایده ها را بگیرند و آنها را به زندگی تبدیل کنند. این مدل های سه بعدی را می توان از طریق نرم افزارهای CAD مانند SolidWorks یا Rhino ایجاد کرد. نرم‌افزارهای مدل‌سازی مانند Blender یا Z-Brush نیز مهارت‌های بسیار ارزشمندی هستند که اگر بخواهید وارد این شغل پر تقاضا شوید.

از آنجایی که تولید افزودنی در بسیاری از صنایع کاربرد دارد، شرکت‌ها طبیعتاً به دنبال مدل‌سازان سه بعدی و طراحان CAD هستند تا ایده‌های خود را زنده کنند تا بتواند به بازار برسد. از ایجاد نمونه های اولیه تا چاپ درجه تولید، داشتن سمت طراح CAD نیز بیشترین کاربرد را در بین صنایع دارد.

توسعه دهنده نرم افزار چاپ سه بعدی

محدوده حقوق: 110,000 تا 169,000 دلار

توسعه دهندگان نرم افزار پرینت سه بعدی یکی از تاثیرگذارترین ها در پیشبرد فعالانه حوزه چاپ سه بعدی هستند. از امروز، اکثر چاپگرهای سه بعدی یا به صورت جداگانه یا در یک شبکه بسیار شل کار می کنند. نرم افزار به آرامی اجازه می دهد تا چاپ سه بعدی بیشتر به کف کارخانه متصل شود، اما قابلیت دسترسی یک کار مداوم در حال پیشرفت است.

با وارد شدن به این موقعیت، می توانید انتظار داشته باشید که مسئول ایجاد رابط های کاربر پسند و نرم افزاری باشید که عملکرد چاپگر بیشتری را ممکن می کند. با برجسته تر شدن چاپ سه بعدی مبتنی بر ابر، می توانید انتظار داشته باشید که در ایجاد صفحات وب یا حتی ساخت برنامه های کاربردی متقابل پلتفرم مشارکت داشته باشید.