6.5
امتیاز

نکات مثبت

  • Color
  • Price
  • Reliability
  • Easy to get

نکات منفی

  • Easy to get
  • Left handed use only
  • Supports only Apple products
  • Low storage
Low storage
8
Low storage
6
Price
4
Design
9
Reliability
8

نتیجه نهایی

Sed a risus diam. Integer ac erat sapien. Phasellus varius, sem feugiat consectetur laoreet, nisl lacus semper eros, eu blandit nulla elit ut purus. Phasellus scelerisque pulvinar purus, rutrum gravida ex blandit eu. Donec quis sagittis ipsum, eu placerat nulla. Vestibulum nec ullamcorper sapien. Pellentesque id mattis purus.

اگر بخواهیم مهندسان را در قالب چند کلمه تعریف کنیم می توان گفت که آن ها حل کننده مسائل با ذهنی خلاق هستند. این که آیا چالش پیش روی آن ها حمل و نقل، ساختمان، دستگاه های پزشکی و یا منابع انرژی باشد زیاد برای مهندسان فرقی نمی کند، آن ها همواره در جست و جوی راهی برای بهتر کردن زندگی هم نوعان خود هستند. در عصر حاضر جهان پیرامون ما آنقدر دارای سرعت تغییر سریعی است که مدام باید در تکاپو بود تا از این تغییرات جا نماند. در این مقاله قصد داریم به ۷ چالش پیش روی مهندسان بپردازیم برای بهتر کردن روند تغییرات برای زندگی بهتر!

۱) چالش تصفیه آب

یکی از عناصر اصلی برای بقای انسان آب است و حقیقتی تکان دهنده این است که کمبود آب پاکیزه ی قابل شرب از جنگ در سرتاسر جهان بیشتر تلفات می دهد.بر اساس آمارها، بیش از ۱۶ درصد از جمعیت جهان هنوز دسترسی کافی به آب پاک ندارند. این به این معنی نیست که آب کافی در دسترس نیست، این بیشتر مربوط به چگونگی انتقال آب است. بعضی از کشورها (مانند کانادا) فراوانی آب دارند، در حالی که برخی دیگر (در آفریقا یا خاورمیانه) دچار کمبود این مایه حیات اند. سال هاست انسان چشم دوخته به دست مهندسان برای احیا و استفاده از آب اقیانوس ها.

۲) چالش تهیه غذای کافی

پس از نیاز به آب، عامل ضروری دیگر برای بقا تهیه غذای کافی است. این چالش با مهندسین فعلی و آینده روبرو است زیرا که به طور روزافزونی جمعیت جهانی در حال افزایش است. همانطور که تعداد افراد موجود در جهان افزایش می یابد، نیاز به مواد مغذی نیز افزایش می یابد. مهندسین از طریق مهندسی زیست شناسی مؤثر و نوآوری های کشاورزی می توانند از این چالش به خوبی عبور کنند.

۳) چالش آموزش درست و مرتبط

بدون شک، نوع آموزش و پرورش کودکان و نوه های ما تعیین می کند که چگونه آنها شکل می گیرند. دانشمندان به تازگی دریافت اند که یادگیری خواندن و یا یادگیری انجام محاسبات طولانی مدت، هر کودک منحصر به فرد است و دارای سبک منحصر به فردی است. چالش بعدی برای مهندسان، توسعه روش های شخصی و مرتبط تر یادگیری است.

۴) چالش بهبود مراقبت های بهداشتی

پزشکی و بهداشت و درمان یکی دیگر از چالش های است که همیشه با ما خواهد بود. مهندسان راه طولانی ای در مورد توسعه سیستم های جدید پردازش اطلاعات ژنتیکی دارند. ساختار بدن انسان ها باهم متفاوت است از این رو باعث می شود هر یک اثر متفاوتی را از یک دارو بگیرند. داروهای شخصی و استراتژی هایی برای غلبه بر عفونت های مقاوم در برابر دارو، فقط دو مورد از چالش های مهم برای مهندسان در دهه آینده است.

۵) چالش پناهندگان و کارهای امدادی

درصد قابل توجهی از جمعیت جهان مهاجرت می کنند، در مناطق جنگی زندگی می کنند یا دائما از خطر فرار می کنند. این نتیجه درگیری های سیاسی و جنگ ها و همچنین بلایای طبیعی، خشکسالی ها و قحطی ها است. افزایش جمعیت در پناهندگان، مهندسین را برای یافتن راه های جدید و بهبود یافته برای پاسخگویی به چالش های منحصر به فرد در زمینه کمک های امدادرسانه توسط دولت ها و سازمان های میزبان که در تلاش برای ارائه کمک های بشردوستانه هستند، خواستار شده است.

۶) چالش ایمنی سایبری

استفاده از سیستم های کامپیوتری در حال حاضر بسیار فراگیر شده و جزیی از زندگی روزمره ما است به طوری که اکثر ما نمی توانیم تصور کنیم چگونه میتوان بدون آنها زندگی را مدیریت کرد. کسانی که قربانی جنایات سایبری شده اند، عموما دولت ها و کسب و کارها بوده اند. مطمئنا مهندسان برای حل چالش ایمنی سایبری به خوبی کار خواهند کرد.

۷) چالش جذب جوانان

یکی از بزرگترین چالش هایی که مهندسین در دهه آینده با آن مواجه هستند این است که اطمینان حاصل شود که حرفه شریف آنها به نسل های آینده ادامه می یابد. ضروری است که جوانان را به حرفه های مهندسی جذب نمایند تا میراثی را که همه ساکنان این جهان را بهبود می بخشد، حفظ کند.

همانطور که می بینید، فرصت های بی پایان هستند. با توجه به کار سخت، تمرکز و تعهد در این زمینه ها، مهندسان باعث ایجاد تفاوت های بزرگی در جهان هستند. چالش ها باید حل شوند، و نقش مهندس در جامعه مطمئنا از هر نقشی پررنگ تر خواهد بود.

نویسنده: پوریا صادق لو.