مجله ها یک راه عالی برای به روز ماندن در صنعت و دانش اند. آنها یک تجمع متمرکز از تمام اطلاعات مربوطه و جاری را ارائه می دهند. انواع مختلفی از مجلات مهندسی در قفسه ها وجود دارند. بعضی ها جنبه ی سرگرمی و برخی نسبت به موضوعات مهندسی دقیق تر هستند. این مقاله با هدف بررسی کلی نشریات مرتبط با مهندسی برای بسیاری از شاخه های اصلی مهندسی ارائه شده است. این مقاله شامل مهندسی مکانیک، عمران، شیمی و مهندسی برق است.

مهندسی مکانیک

به طور خلاصه و ساده، مهندسی مکانیک مطالعه ماشین آلات و طراحی آن است. یک دستگاه می تواند هر چیزی از یک چمنزار به یک موشک Falcon 9 باشد. مهندسان مکانیک در زمینه های متنوعی کار می کنند، اما در این مورد، ما روی جنبه طراحی مهندسی مکانیک تمرکز می کنیم.

Machine Design

این مجله عمدتا برای مهندسان مکانیکی است که در فعالیت های طراحی و توسعه محصول دخیل هستند. این مجموعه گسترده ای از موضوعات مانند طراحی و توسعه، مطالعات موردی مشکلات طراحی، چاپ ۳D، طراحی تجهیزات پزشکی و اخبار جاری در پیشرفت های تکنولوژیکی را پوشش می دهد. این موضوعات نه فقط بخش های سرگرمی بلکه به عنوان آموزنده، عمیق و مهم تر از همه در محیط کار روزمره شما قابل استفاده است. مجله در نسخه های چاپی و دیجیتال موجود است.

مهندسی شیمی

مهندسی شیمی با مواد شیمیایی و فرآیندهای آن مرتبط است. این زمینه همه چیز را از تصفیه آب تا تولید سوخت پوشش می دهد. برای مهندسان شیمی، مهم است که با پیشرفت های جدید و تجهیزات فرآیند، در لحظه آشنا باشند.

Chemical Engineering

این یک منبع باور نکردنی برای مهندسان شیمی است که طیف گسترده ای از موضوعات را شامل می شود مانند مهندسی آب، مدیریت مواد جامد، تجارت و اقتصاد، اتوماسیون و کنترل و فرایندهای جداسازی. سه بسته اشتراکی در دسترس وجود دارد: نقره، طلا و پلاتین. هر بسته شامل گزینه ای برای دریافت نسخه چاپی یا دیجیتال مجله است. بسته های سطح بالاتر عبارتند از دسترسی به مقالات، سمینارهای آنلاین و تخفیف در مورد اقلام فروشگاه.

مهندسی عمران

مهندسی عمران با ساخت بسیاری از سازه های ساختمانی که می بینید، از جاده ها تا آسمان خراش ها را شامل می شود. این میدان به طور دائمی از طریق مواد جدید و تکنیک های ساخت و ساز پیشرفت می کند و مهم است که با هرگونه پیشرفت جدید آشنا باشند.

Civil Engineering

این مجله شامل مهندسی ساخت و ساز و مهندسی عمران است. این موضوع به موارد خاصی از قبیل کارهای آبرسانی، مهندسی ساخت و ساز و استفاده از وسایل نقلیه بدون سرنشین کمک می کند تا به مدیریت سیل کمک کند. بر خلاف برخی از مجلات دیگر که در این مقاله ذکر شده، این مجله کاملا رایگان است. این باعث می شود که بدون عضویت بتوانید به آرشیو کامل مجلات سالهای ۲۰۰۴ دسترسی داشته باشید.

مهندسی برق

مهندسی برق یک زمینه بسیار پیچیده است. دنیای مدرن ما بر روی مهندسی برق کار می کند. دستگاهی که برای خواندن این مقاله استفاده می کنید یک وزن کاغذ بدون برق است. با پیشرفت سریع دستگاه های الکترونیکی و اجزای سازنده، مهم است که یک مهندس برق بتواند به منظور ایجاد سیستم های کارآمد و قدرتمند سیستم های الکتریکی آشنا باشد.

IEEE Spectrum

مجله توصیه شده IEEE  (موسسه مهندسان برق و الکترونیک) است. IEEE بزرگترین سازمان فناوری حرفه ای در جهان است و اگر شما عضو این سازمان هستید، عضویت خود را با عضویت در مجله IEEE Spectrum خواهید آموخت. همانطور که انتظار می رود، این مجله طیف گسترده ای از موضوعات را شامل محاسبات، روباتیک، نیمه هادی ها و انرژی را پوشش می دهد.

نویسنده: پوریا صادقلو