آیا به دیجیتالی کردن کسب و کار خود فکر می کنید یا یک ایده تجاری برای تقویت آن دارید؟ اگر چنین است، پس یک سوال باید در ذهن شما حاکم باشد که از کدام زبان برنامه نویسی برای اجرای ایده پروژه خود استفاده کنید. اگرچه زبان‌های توسعه متعددی وجود دارد، پایتون یکی از معدود زبان‌هایی است که ماهرترین توسعه‌دهندگان آن را برای ساخت برنامه‌ها ترجیح می‌دهند. دلیل برجستگی بالای پایتون به دلیل توانایی آن در ایجاد نتایج استثنایی در کنار مزایای مختلف اضافی است. به همین دلیل است که امروزه تقریباً هر کسب‌وکاری از خدمات توسعه پایتون برای ساخت برنامه‌های خود و کسب جایگاهی قوی در جایگاه خود استفاده می‌کند. اجازه دهید به چند دلیل در این وبلاگ نگاهی بیندازیم که به شما کمک می کند دیدگاهی در مورد اینکه چرا باید از پایتون برای توسعه پروژه های خود استفاده کنید، به دست آورید.

کسب اطلاعات بیشتر: نگاهی سریع به اتوکد 2022 

پایتون چه کاری می تواند برای کسب و کار شما انجام دهد؟

پایتون کاربردهای بی شماری در دنیای برنامه نویسی دارد و می تواند ارزش قابل توجهی برای کسب و کار شما داشته باشد. پایتون زبانی است که به‌خاطر ویژگی‌های عمل‌گرایانه‌اش مانند خوانایی آسان، مدیریت پایگاه داده، امنیت، ادغام با ابزارهای شخص ثالث، مدیریت ترافیک و غیره شناخته شده است. همه این ویژگی‌ها برای اجرای یک برنامه تجاری سودآور بسیار حیاتی هستند. در اینجا چند دلیل دیگر وجود دارد که چرا پایتون باید اولین انتخاب برای برنامه های تجاری شما باشد:

 • پایتون می تواند یک رابط کاربری بصری و تعاملی برای وب سایت یا برنامه تلفن همراه شما ایجاد کند.
 • این یک زبان عالی برای فناوری ها و مفاهیم عصر جدید مانند داده های بزرگ، یادگیری ماشین، تجزیه و تحلیل داده ها، تجسم ها و غیره است.
 • اسکریپت نویسی زبان ساده است و می تواند برنامه های کوچک و کارآمدی برای خودکارسازی وظایف عملیاتی ایجاد کند.
 • پایتون به عنوان یک کد منبع قابل دسترسی برای دارایی های مختلف مانند وب سایت شرکت، برنامه ها و غیره عمل می کند.

کسب و کارهایی که از پایتون برای توسعه وب و اپلیکیشن خود استفاده کرده اند

شک و تردید شما در مورد پایتون ممکن است پس از دانستن اینکه تعداد زیادی از شرکت‌های دارای رتبه برتر دنیا از پایتون برای عملیات و پروژه‌های خود استفاده می‌کنند، محو شود. کم و بیش، هر شرکت شناخته شده در جهان از پایتون استفاده می کند. برخی از ذکرهای برتر هستند

 • گوگل
 • اینستاگرام
 • آمازون
 • فیس بوک
 • Spotify
 • نتفلیکس
 • IBM
 • Reddit

ممکن است دلایل قوی وجود داشته باشد که این شرکت های رده بالا از پایتون برای توسعه برنامه های خود و اجرای عملیات خود استفاده می کنند. بنابراین، شما باید توسعه دهندگان پایتون را نیز استخدام کنید و شروع به ساخت پروژه خود با پایتون کنید. یک برنامه نویس اختصاصی پایتون را در اینجا استخدام کنید

دلایل اصلی برای استفاده از پایتون

ساختن یک اپلیکیشن یا وب سایت برای کسب و کار شما معمولاً هر چند سال یکبار انجام می شود. بنابراین باید مناسب ترین گزینه ای را انتخاب کنید که بتواند در رشد کسب و کار شما مفید باشد. در زیر چند ویژگی پایتون آورده شده است که به شما کمک می کند بفهمید که چرا پایتون انتخابی مناسب برای نیازهای کسب و کار شما است.

1. پارادایم های برنامه نویسی همه کاره

پایتون از چندین پارادایم برنامه نویسی مانند برنامه نویسی شی گرا، ساخت یافته و غیره پشتیبانی می کند. برخی از ویژگی های پایتون از مفاهیم برنامه نویسی تابعی و جنبه گرا استفاده می کند. پایتون همچنین مدیریت حافظه خودکار را ارائه می دهد و دارای یک سیستم نوع پویا است. همه این پارادایم های برنامه نویسی پایتون را برای توسعه برنامه های پیچیده وب و موبایل در مقیاس بزرگ ایده آل می کند.

2. خوانایی کد ساده

کیفیت کد منبع هنگام ساخت یک برنامه تعیین می کند که نگهداری و به روز رسانی نرم افزار در مراحل بعدی چقدر ساده است. پایتون زبان قابل توجهی است که از کدهای ساده و قابل درک برای نوشتن برنامه ها استفاده می کند. پایتون در کدهای برنامه نویسی خود از تعداد زیادی کلمات کلیدی و علائم نگارشی انگلیسی استفاده می کند که تفسیر کد را در صورت لزوم برای توسعه دهنده آسان تر می کند.

3. چارچوب های چندگانه برای توسعه پروژه

یکی از دلایلی که اکثر کسب و کارها برنامه نویسان پایتون را برای ساخت پروژه های خود استخدام می کنند، در دسترس بودن چندین فریمورک در پایتون است. پایتون دارای چارچوب‌های قوی متعددی مانند جنگو، پیرامید، فلاسک، بطری، چریپی و موارد دیگر است که برای توسعه برنامه‌های وب و موبایل پویا، بصری و جذاب ایده‌آل هستند. چارچوب‌ها و ابزارهای رابط کاربری گرافیکی پایتون مانند PyJs، PyGUI، PyQT، Kivy، PyGTK، و WxPython برای توسعه برنامه‌ها با سرعت سریع‌تر و قیمت‌های مقرون‌به‌صرفه بسیار ارزشمند هستند.

4. سازگاری با پلتفرم های اصلی

پایتون یک زبان برنامه نویسی تفسیر شده است که از چندین سیستم عامل مانند ویندوز، لینوکس و مک پشتیبانی می کند. کد توسعه یافته در پایتون می تواند بر روی هر یک از پلتفرم ها بدون کامپایل مجدد اجرا شود. این کار توسعه‌دهندگان را آسان‌تر می‌کند و می‌توانند بدون افزایش زمان توسعه، به‌روزرسانی‌های یک برنامه را بدون زحمت و سریع‌تر انجام دهند.

5. توسعه نرم افزار پیچیده را ساده می کند

پایتون زبانی است که توانایی توسعه برنامه های پیچیده علمی و عددی را دارد. علاوه بر این، پایتون دارای ویژگی های لازم برای تسهیل تجزیه و تحلیل داده ها و تجسم داده ها است. تجزیه و تحلیل داده ها یک ویژگی بسیار مفید است که می توان از آن برای ساخت راه حل های کلان داده سفارشی برای شرکت های مختلف استفاده کرد. همچنین، API های مختلف و کتابخانه های تجسم داده ارائه شده توسط پایتون به شما امکان تجسم داده ها و ارائه جذاب تر و موثرتر آن ها را می دهند. در کمال تعجب، پایتون یکی از معدود زبان هایی است که می تواند برای انجام وظایف هوش مصنوعی (هوش مصنوعی) و NLP (پردازش زبان طبیعی) استفاده شود.

6. از داده های بزرگ حمایت می کند

در زمان کنونی، داده های بزرگ به یکی از مهم ترین جنبه های یک تجارت تبدیل شده است. بینش‌های کسب‌وکار که کلان داده می‌تواند ایجاد کند، می‌تواند در طراحی گردش کار و سایر جنبه‌های بازاریابی کسب‌وکار شما بسیار مهم باشد. پایتون یک انتخاب عالی برای توسعه ابزارهای تجزیه و تحلیل و مجموعه داده ها است. با استفاده از برنامه نویسی پیشرفته یادگیری ماشین، پایتون می تواند برای توسعه برنامه های تحلیلی بی شماری برای کسب و کار شما مورد استفاده قرار گیرد.

7. توسعه آزمایش محور را تشویق می کند

معمولاً شرکت‌ها پایتون را نسبت به سایر زبان‌های برنامه‌نویسی ترجیح می‌دهند زیرا توسعه مبتنی بر آزمایش را ارائه می‌دهند. اکثر چارچوب‌های پایتون از رویکرد توسعه مبتنی بر آزمایش (TDD) استفاده می‌کنند که به ساخت نمونه‌های اولیه نرم‌افزار با سرعت بیشتری کمک می‌کند. برنامه نویسی که از سرویس های توسعه پایتون استخدام می کنید می تواند قبل از نوشتن کدها تست های لازم را بنویسد و از آن تست ها برای ارزیابی مداوم کد برنامه استفاده کند. از این آزمایش‌ها می‌توان برای بررسی اینکه آیا برنامه بر اساس کد منبع آن، الزامات از پیش تعریف‌شده را برآورده می‌کند یا خیر، استفاده کرد.

8. کتابخانه استاندارد قدرتمند و گسترده

مزیت بزرگی که با انتخاب پایتون نسبت به سایر زبان ها به دست می آورید، مجموعه گسترده ای از کتابخانه های استاندارد قوی آن است که به صورت آنلاین در دسترس است. از آنجایی که پایتون یک زبان منبع باز است، تعداد بی نهایت کتابخانه در دسترس است که به شما امکان می دهد طیف گسترده ای از ماژول ها و راه حل ها را برای نیازهای تجاری خود انتخاب کنید. هر ماژول را می توان بر اساس نیاز شما تغییر داد و حتی می توانید اسناد آن کتابخانه ها را مرور کنید تا کد مورد استفاده خود را درک کنید.

9. ادغام با اینترنت اشیا

اینترنت اشیا در حال تبدیل شدن به یکی از صنایع پیشرو در آینده است. هر کسب و کاری به زودی از مفاهیم اینترنت اشیا با در نظر گرفتن مزیت های برجسته و مزایای مصرف انرژی موثر آنها چشم پوشی می کند. پایتون پلتفرم هایی مانند رزبری پای را ارائه می دهد که به توسعه دهندگان پایتون کمک می کند تا کدها و دستگاه های فیزیکی را با استفاده از مفاهیم IoT توسعه دهند. این امر باعث می‌شود که کسب‌وکارهایی که در این زمینه فعالیت دارند، پایتون را به عنوان زبان برنامه‌نویسی ترجیحی خود انتخاب کنند.

10. از اصول سئو پشتیبانی می کند

برنامه های موبایل و وب شما بسیار بیشتر از داشتن یک رابط کاربری ساده و تعاملی هستند. برای پیشی گرفتن از رقبا، اپلیکیشن های وب و موبایل شما باید سئو دوستانه باشند تا بتوانند رتبه بهتری در موتورهای جستجو داشته باشند. بسیاری از مردم نمی دانند که سئو نه تنها به محتوای وب سایت و قالب های آن مرتبط است، بلکه زبان های برنامه نویسی نیز به سئوی یک برنامه وب کمک می کنند. چارچوب Python Django به برنامه نویسان اجازه می دهد لینک های قابل خواندن ایجاد کنند که از اصول سئوی مختلف و کلمات کلیدی مرتبط استفاده می کند که به طور خودکار رتبه وب سایت شما را در SERP ها بالاتر می برد. 15 روز آزمایش بدون ریسک با پایتون امروز انجام دهید

نتیجه گیری

هر کسب‌وکاری برنامه‌ای می‌خواهد که کاربردی، ایمن، قوی و سازگار با موتورهای جستجو باشد. پایتون، در تمام جنبه های خود، نتایج باشکوهی ارائه می دهد و تضمین می کند که برنامه ای که از طریق خدمات توسعه پایتون توسعه می دهید، یکی از بهترین ها در دسته بندی های خود است. همچنین، با پشتیبانی از جدیدترین فناوری‌ها مانند Big Data، AI و ML، انتخاب پایتون برای توسعه نیازمندی‌های کسب‌وکارتان دیگر نباید نگران‌کننده باشد. می‌توانید توسعه‌دهندگان پایتون را با قیمت‌های سودآور از Citrusbug استخدام کنید، که بیش از هفت سال تجربه در ساخت برنامه‌های کاربردی درجه یک برای همه بخش‌های تجاری دارند.