این هفته، Autodesk راه‌اندازی محصول 2022 خود را با انتشار اتوکد 2022 آغاز کرد. مانند همه نسخه‌های جدید، مجموعه‌ای از ویژگی‌های جدید است که بر نحوه کار شما تأثیر می‌گذارد. در حالی که هر نسخه جدید بر نحوه کار ما تأثیر می گذارد، سؤال مهم این است که آیا این کار را در یک نور مثبت انجام می دهد؟

برای من، با مقایسه اتوکد 2022 با نحوه کارم، احساس می‌کنم که نسخه امسال چندین پیشرفت معنی‌دار به نرم‌افزار اضافه می‌کند. در مدت زمان کوتاهی که با انتشار داشتم، اولین برداشت من این است که بسیاری از این ویژگی‌ها تأثیر مثبتی بر نحوه کار من خواهند داشت.

مطالعه بیشتر: نرم افزار سالیدورک یا اتوکد، جنگ ابدی! 

بنابراین، چه پیشرفت هایی را در اتوکد 2022 می یابیم؟

بهبود فرآیند نصب

به‌عنوان مدیر CAD برای گروه تیمونز، یک شرکت مهندسی عمران و نقشه‌برداری با حدود 700 نفر، بیش از یک داستان نبرد نصب نرم‌افزار Autodesk جمع‌آوری کرده‌ام. به همین دلیل، من در ابتدا خوشبین بودم که Autodesk با تجربه نصب کلی خود پیشرفت معناداری خواهد داشت. پس از چندین سال صحبت در مورد بهبودهای احتمالی نصب، ما شاهد بسیاری از این موارد در اتوکد 2022 هستیم.

به طور کلی، نصب AutoCAD 2022 به طور قابل توجهی آسان تر است. این تجربه نه تنها برای نصب های یکباره اعمال می شود، بلکه خود فرآیند ایجاد استقرار را نیز شامل می شود. در اینجا چیزهای زیادی برای باز کردن وجود دارد، و اگر یک مدیر فناوری هستید، فقط بهبود نصب می تواند دلیل کافی برای در نظر گرفتن AutoCAD 2022 در شرکت شما باشد.

بهبودهای برگه شروع

در این مرحله، Start Tab چیز جدیدی در اتوکد نیست، اما نسخه 2022 اجرای کلی آن را اصلاح می کند. طراحی به روز شده بر چهار موضوع متمرکز است: از سرگیری کار، شروع کار جدید، یادگیری چیزهای جدید، و تعامل با تیم محصول و جامعه.

برای من، این یک تغییر نسبتا جزئی است. به عبارت دیگر، در حالی که بهبودها خوب هستند، اما آنقدر آزاردهنده نیستند که بلافاصله پس از باز کردن نرم افزار احساس گم شدن کنید.

زبانه های طراحی شناور

یکی از ویژگی هایی که ممکن است نادیده بگیرید، برگه های طراحی شناور جدید است. این ویژگی یک رفتار شناور به برگه‌های طراحی اضافه می‌کند که احتمالاً در داخل اتوکد با آن آشنا هستید. با آن، می توانید هر نقاشی را به پنجره خودش بکشید.

من مانند بسیاری از مانیتورهای متعدد روی میز خود استفاده می کنم. با ویژگی جدید Floating Drawing Tab، اکنون می‌توانم یک جلسه اتوکد را اجرا کنم و دو (یا بیشتر) نقاشی را روی صفحه‌های جداگانه قرار دهم. از نظر عملکردی، این شبیه به اجرای چندین جلسه اتوکد است، یکی برای هر مانیتور. با استفاده از زبانه های طراحی شناور، می توانید با اجرای یک جلسه اتوکد، این سربار را کاهش دهید، بنابراین منابع سیستم بیشتری را برای فایل های طراحی خود باقی می گذارید.

مطالعه بیشتر: اتوکد در وب

پالت تعداد بلوک

نکته کلیدی از میزبانی کلاس نکات، ترفندها و تکنیک های پیش نویس خیره کننده اتوکد من در دانشگاه اتودسک این است که نکات برخاستن مقدار به طور مداوم در میان محبوب ترین نکات و ترفندهای اتوکد هستند. همانطور که ما در مورد وظایف تیک آف کمی فکر می کنیم، بلوک ها بخشی از این مکالمه هستند.

در طول سال ها، بسیاری به دستور BCOUNT یا چیزی شبیه جداول استخراج داده روی آورده اند. هر روشی مزیت خود را دارد، اما هیچ کدام معیارهای کنترل کیفی داخلی ندارند. افراد (به طور تصادفی) چندین نمونه از یک بلوک را روی یکدیگر قرار می دهند یا حتی بلوک ها را منفجر می کنند. بدون راهی برای توضیح این اشتباهات رایج، سخت است که بدانید تعداد بلاک‌های شما چقدر دقیق است.

در ظاهر، پالت شمارش جدید چیزی بیشتر از یک دستور BCOUNT مدرن به نظر می رسد. با این حال، با حفاری عمیق‌تر، متوجه خواهید شد که رابط نه تنها بلوک‌ها را می‌شمرد، بلکه برخی از QC مبتنی بر هوش مصنوعی طراحی شما را نیز انجام می‌دهد. هنگام شمارش بلوک ها در نقاشی شما، به دنبال مواردی مانند بلوک های منفجر شده و تکراری نیز می شود و توجه شما را به آنها جلب می کند.

اشتراک نقشه فعلی

به خصوص از آنجایی که کار از راه دور دنیا را مجبور به دیجیتالی شدن بیشتر کرده است، همکاری دیجیتالی بیش از هر زمان دیگری حیاتی است. از نماهای مشترک گرفته تا قابلیت‌های اخیراً معرفی‌شده Publish تا Autodesk Docs، همکاری دیجیتال حوزه‌ای است که Autodesk در سال‌های اخیر سرمایه‌گذاری‌های قابل توجهی انجام داده است. این روند در اتوکد 2022 با معرفی قابلیت جدید Share Drawing ادامه دارد.

عملکرد جدید Share Drawing مانند یک دستور ETRANSMIT که برای اشتراک‌گذاری ساخته شده است کار می‌کند. تنها با چند کلیک، می‌توانید نقاشی خود، از جمله تصویر و ارجاعات طراحی آن را در اتوکد برای وب آپلود کنید و پیوندی دریافت کنید که می‌توانید با هر کسی به اشتراک بگذارید. هنگام ایجاد پیوند، می‌توانید انتخاب کنید که آیا گیرنده فقط مجوزهای مشاهده دارد یا می‌تواند یک کپی را ذخیره کند. مهم نیست کدام گزینه را انتخاب می کنید، پیوندها پس از هفت روز منقضی می شوند.

از آنجایی که ما به طور فزاینده ای به ابزارهایی مانند Slack و Microsoft Teams برای همکاری و ارتباطات در محل کار تکیه می کنیم، من از اینکه Autodesk چگونه کار اشتراک گذاری یک نقاشی را با چند کلیک ساده می کند و یک URL را که می توانید در هر کجا که نیاز دارید جایگذاری کنید، قدردانی می کنم.

بهبود عملکرد چند هسته ای

در نهایت، علاوه بر قابلیت‌های جدیدی که در بالا ذکر شد، چندین پیشرفت در داخل اتوکد 2022 نیز مشاهده می‌کنیم.

همانطور که Autodesk به پروژه چند ساله خود برای مدرن سازی پایگاه کد اتوکد ادامه می دهد، ما به طور مشابه شاهد پیشرفت های کوچک اما تاثیرگذار در ابزارهای روزمره در نرم افزار هستیم. به دلیل این پروژه مدرن‌سازی، مواردی مانند توانایی ضربه زدن به شکاف خطوط چین اضافه شده به نرم‌افزار را در سال‌های اخیر دیده‌ایم. این روند در اتوکد 2022 ادامه دارد.

شاید بدانید، اتوکد بیشتر یک برنامه تک هسته ای است. اتوکد 2022 دو گلوگاه رایج را تغییر می دهد. ترسیم پس زمینه و جوجه کشی. اگرچه عملکرد هسته بدون تغییر باقی می ماند، اتوکد 2022 از چندین هسته پردازنده برای ترسیم پس زمینه و تشخیص مرز دریچه بهره می برد.

شما چی فکر میکنید؟

با در نظر گرفتن همه چیز برای تست درایو، فکر می‌کنم پالت جدید شمارش و برگه‌های طراحی شناور اتوکد 2022 را به عنوان نسخه‌ای معنادار برای بسیاری از کاربران تعریف می‌کند. همانطور که در جریان کار روزانه خود بین نسخه ها جابه جا می شوم، می دانم که هنگام کار در نسخه های قبلی فوراً دو ویژگی را از دست می دهم.

اما نظر شما چیست؟ ویژگی اتوکد 2022 مورد علاقه خود را در نظرات زیر به ما اطلاع دهید.