اگر دقت کرده باشید، در مرکز هر دانه قهره یک خط وجود دارد که در ظاهر جداکننده دو قسمت دانه است. سایر روشهای پخت با حرارت بالا نیز میتوانند آکریلامید تولید کنند مثلاً سیب زمینی سرخ کرده آکریلامید زیادی دارد. علاوه بر این موارد (که در خانواده اسپرسو قرار می گیرند)، خرید قهوه عمده و نوشیدنی های دیگری نیز با استفاده از دستگاه اسپرسو ساز تهیه می شوند؛ نوشیدنی هایی که از ترکیب مواد مختلف از جمله شیر و شکلات با اسپرسو تهیه می شوند. قهوه ساز خود را تمیز نگه دارید زیرا رسوبات معدنی و قهوه سوخته در ته ظرف می تواند بر طعم آن تأثیر بگذارد. اصلی ترین عامل سرعت آماده سازی اسپرسو و روش تهیه راحت تهیه آن، وجود دستگاه اسپرسو ساز است و هر چه قابلیت ها، امکانات و ویژگی های اسپرسو سازی که از آن استفاده می کنید بیشتر باشند، تجربه لذت بخش تری از تهیه اسپرسو و سایر نوشیدنی های قابل تهیه با این دستگاه کاربردی خواهید داشت. قهوهی اسپرسو در سه مدل ریستریتو، اسپرسو و لانگو سرو میشه که تفاوت این مدلهای مختلف، در نسبت اندازهی آب مورد استفاده و قهوه وجود داره. در صورت عدم وجود این صفحه، شستن لیوان با آب داغ پیشنهاد می شود.
قرار گرفتن در این میزان درجه، رشد آنها را به حد مطلوبی می رساند (رشد دانه های این نوشیدنی به آهستگی صورت می گیرد و به همین دلیل بسیار معطر هستند). برای دم کردن اسپرسو باید دانه های قهوه را برشته کرد. البته باید بدانید که این امر تا حد زیادی به اندازه شات اسپرسویی که میل می کنید بستگی دارد. برای اطلاع بیشتر از نوشیدنی هایی که با اسپرسو ساز تهیه می شوند ، اینجا کلیک کنید. لانگو: لانگو یک نوشیدنی با سطحی بین سینگل اسپرسو و دابل اسپرسو است و فقط کافیست از ۱.۵ شات اسپرسو استفاده کنید. برای حل این مشکل می توانید با استفاده از فشار کمی کمتر از حد معمول، برای درست کردن شات اسپرسو از این مشکل جلوگیری کنید. با این حال ، اگر عاشق شدت غنی اسپرسو هستید و فقط کمی بیشتر از آن را می خواهید ، پس ریه برای راه رفتن است. اگر عمل تمپ کردن انجام نشود یا با قدرت بسیار کمی صورت گیرد، آب با سرعت زیادی از میان منافذ پودر قهوه عبور می کند و عصاره گیری به شکل کامل انجام نمی شود که نتیجه آن تهیه یک فنجان قهوه نامرغوب خواهد شد. یکی از روش های خلاقانه تهیه قهوه «ترکیب آن با یخ» است.
تهیه اسپرسو دابل همانند اسپرسو تک شات است با این تفاوت که حجم سبد پرتافیلتر در دابل شات تقریبا 2 برابر است. محققین به این نتیجه دست یافتند که مصرف کافئین بیشتر برابر است با کاهش ابتلا به دیابت نوع دوم. صرفا چهار جرعه از اسپرسو در یک روز می تواند احتمال ابتلا به سیروز کبدی را تا هشتاد درصد کاهش دهد. عرضه می شود و امروزه تنوع بسیار زیادی دارد و شرکت های بسیاری در این زمینه محصولات متنوع و فوری ارائه می کنند که شما می توانید در سایت مسترکافی بسیاری از این محصولات را مشاهده کنید. برای قیمت و خرید قهوه اسپرسو دبل حجم آب مورد نیاز شما حدود 60 میلی لیتر می باشد. نوشیدن اسپرسو در حجم بالا، باعث تحریک پذیری، عصبانیت، لرزش های عضلانی، افزایش دفع کلسیم و پوکی استخوان خواهد شد. توی این روش حجم آب داخل اسپرسو تقریبا ۳ برابر یک شات اسپرسو هستش به این معنی که مدت زمانی که آب از بین پودر قهوه عبور میکنه، افزایش پیدا میکنه در نتیجه حجم آب بیشتری مورد نیاز هستش.
کافئین موجود در قهوه روبوستا ۲ برابر بیشتر از عربیکا است. اسپرسو دوبل: برای تهیه دابل اسپرسو، فقط کافیست میزان استفاده از قهوه ۲ برابر شود. اساس تهیه ریسترتو ایجاد رایحههای بیشتر است. از آنجایی که بیشترین کافئین موجود در قهوه در یک سوم پایانی زمان عصاره گیری اسپرسو خارج می شوند (و در تهیه ریسترتو این زمان گرفته شده است)، ریسترتو از غلظت بیشتر، اما تلخی کمتری نسبت به اسپرسو دارد. اصلی ترین تفاوت ریسترتو و اسپرسو «زمان عصاره گیری» است. اگر کرما کمتر از این زمان از بین رفت نشان می دهد عصاره گیری قهوه اسپرسو به خوبی انجام نشده است. پودر قهوه را به روش اصولی تمپ کنید: تمپ کردن (فشرده کردن) قهوه تاثیر مستقیمی در کیفیت اسپرسو دارد و بهتر است به روش اصولی و درستی انجام شود. اگر فرایند تمپ کردن پودر قهوه به شکل اصولی صورت نگیرد، عبور آب از بین منافذ قهوه به شکل استاندارد نخواهد بود؛ در نتیجه طعم واقعی اسپرسو را از دست خواهید داد.

برای مثال کافئین موجود در قهوه میتواند اعتیادآور باشد. کافئین موجود در اسپرسو باعث می شود، که علائم خستگی در بدن کاهش یابد و در نتیجه باعث افزایش تمرکز و توجه در فرد می شود. لازم است باز اشاره کنم این موارد برای زمانی می باشد که دستگاه اسپرسوساز شما آب را داغ می کند ولی قهوه و اسپرسو خروجی شما سرد و ولرم است. بسته بندی آنها برای تازه نگه داشتن آنها تا زمانی که ممکن است، به شما امکان می دهد وقت خود را برای لذت بردن از آنها صرف کنید. قیمت و خرید قهوه فرانسه قهوهای با بدنهی سنگینتر وقتی خامه یا شیر اضافه میشود، طعم بیشتری را حفظ میکند. دانه های قهوه برشته شده روشن، زمان برشته شدن کوتاه تری دارند و طعم دانه و خاک را حفظ می کنند (طعم خاکی) در حالی که دانه های قهوه لذیذ برشته تیره، معمولاً طعم فرآیند برشته طولانی (طعم دودی یا سوخته) را به خود می گیرند.
بیشتر دستگاه های با کیفیت اسپرسو صرفا به یک دقیقه نیاز دارند تا آب را به نقطه جوش برسانند و به داخل قهوه ریخته و یک اسپرسوی لذیذ تولید کنند. بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن! انتخاب تنها 100% دانه های عربیکا یک شروع عالی است، اگرچه ممکن است چند خرید طول بکشد تا بهترین قهوه لذیذ را مطابق با سلیقه خود پیدا کنید. . فنجان های اسپرسو را باید بر بالای دستگاه از قبل گرم کرده یا با اب داغ گرم کرده باشید. در این مرحله از طریقه درست کردن اسپرسو یا دستگاه اسپرسوساز باید مخزن آب دستگاه را پر کنید. دانه کامل قهوه لذیذ را درست قبل از دم کردن آسیاب کنید. قهوه دم کرده را در صورتی که قرار است بیش از 15 تا 30 دقیقه بماند، داخل یک ظرف از قبل گرم شده بریزید.

قبل از ریختن یک فنجان قهوه اجازه دهید تا کل قوری قهوه دم بکشد تا یک فنجان قهوه متعادل به دست آورید. برشته کردن بیش از حد قهوه و همچنین دم کردن طولانی مدت آن می تواند موجب تلخ شدن اسپرسو شود. توصیه نهایی ما در صورت سرد شدن اسپرسو و گرم نکردن آب توسط اسپرسوساز این است که اگر دستگاه آب را داغ می کند ولی قهوه شما سرد می باشد
قهوه اسپرسو مدیوم رست: قهوه مدیوم رست به قهوههایی گفته میشود که نسبت به نوع قبلی برشتهتر هستند و رنگ آنها متمایل به تیره است. تمیز بودن دستگاه اسپرسو ساز و گروپ هد (بخش مربوط به عصارهگیری در ماشین اسپرسو ساز که پرتافیلتر به آن متصل میشود) به اندازه خود شات، حتی بیشتر از آن اهمیت دارد.