توصیه‌هایی برای شارژ سریع آیفون یا آی‌پد اغلب شامل دریافت آداپتور برق 20 واتی از اپل یا موارد مشابه از شخص ثالث است. اما در مورد استفاده از شارژر USB-C با قدرت بالاتر از مک بوک پرو یا مک بوک ایر چه می شود؟ دنبال کنید کدام آیفون و آیپد را می توانید با شارژرهای مک بوک اپل یا شارژرهای شخص ثالث مشابه شارژ کنید.

شارژ سریع حدود 50 درصد باتری را در 30 دقیقه ارائه می دهد. اما خرید کابل USB-C به لایتنینگ و بلوک شارژ 20 واتی از اپل 40 دلار هزینه دارد. گزینه های شخص ثالث هزینه کمتری دارند، اما در مورد استفاده از چیزی که از قبل دارید چطور؟

خبر خوب این است که آیفون‌ها و آی‌پدهای مدرن با تمام شارژرهای MacBook USB-C تا مدل ۹۶ واتی کار می‌کنند (اپل به‌طور خاص استفاده از شارژر USB-C ۱۴۰ واتی خود را با آیفون و آی‌پد توصیه نمی‌کند).

اگرچه ممکن است خطرناک به نظر برسد، اما استفاده از شارژرهای پرقدرت USB-C اپل بی‌خطر است، زیرا آیفون یا آی‌پد شما قدرت دریافتی را تعیین می‌کند، نه شارژر. اپل حتی آزمایشات خود را با طیف وسیعی از آداپتورهای برق USB-C خود انجام می دهد.

آیا می توانید از شارژرهای مک بوک پرو برای شارژ سریع آیفون و آیپد استفاده کنید؟
آیا می توانید از شارژرهای مک بوک پرو برای شارژ سریع آیفون و آیپد استفاده کنید؟

شارژ سریع آیفون و آیپد با شارژر مک بوک؟
اپل می گوید دستگاه های iOS زیر با آداپتورهای 18 وات، 20 وات، 29 وات، 30 وات، 61 وات، 87 وات و 96 وات برای شارژ سریع سازگار هستند:

آیفون 8/8 پلاس و جدیدتر
آیپد پرو 12.9 اینچی (نسل اول به بعد)
آیپد پرو 11 اینچی (نسل اول به بعد)
آیپد پرو 10.5 اینچی
آیپد ایر نسل سوم به بعد
آیپد مینی نسل پنجم به بعد
اپل خاطرنشان می‌کند که می‌توانید از کابل USB-C به لایتنینگ آن استفاده کنید یا اینکه «یک آداپتور برق USB-C شخص ثالث که از USB Power Delivery (USB-PD) پشتیبانی می‌کند» نیز مانند سری Powerline Anker کار می‌کند.

اگر به دنبال یک شارژر USB-C انعطاف‌پذیرتر هستید یا یک شارژر اضافی می‌خواهید، شارژر 36 واتی دو پورت USB-C Anker و شارژر 3 پورت 66 واتی GaN USB-C Satechi (بررسی کامل) انتخاب‌های عالی برای شارژ سریع آیفون‌ها هستند. آیپدها به طور همزمان

از آنجایی که آیفون 13 پرو مکس می‌تواند تا 27 وات انرژی مصرف کند، استفاده از آداپتورهای برق 30 وات پلاس سریع‌ترین زمان شارژ را برای شما به ارمغان می‌آورد.