“نیاز مادر اختراع است” عبارت ای است که همه ما بدون شک شنیده ایم. به عنوان انسان، ما سخت درگیر مشکلات روزمره ی زندگی و تلاش برای ارائه راه حل برای آنها هستیم. اختراع چرخ یک مثال کلاسیک از نیاکان ما است.

در دوران ماقبل تاریخ زمانی که مردم شروع به استفاده از ابزارهای مختلف کردند، آنها نیاز به یک مکانیسم داشتند که به آنها اجازه دهد که اجسام سنگین را با حداقل تلاش حرکت دهند. یک فرد نوآور در مورد چگونگی انجام این کار فکر کرد و طرح هوشمندانه چرخ را مطرح نمود؛ یک اختراع ساده که هنوز هم به کار گرفته می شود.

در عصر مدرن، افراد حرفه ای که این نقش را در حل مسائل دنیای واقعی ایفا می کند، مهندسان هستند. آنها افرادی هستند که برای تفسیر مشکلات خود آموزش دیده اند و سپس دانش خود را برای یافتن بهترین راه حل ها اعمال می کنند. این مسئله مهندسان را در موقعیتی مهم در جامعه قرار می دهد و مسئولیت های مهمی بر عهده آنهاست. در اینجا ۵ ویژگی برتر هر مهندس عالی که باید داشته باشد را بررسی می کنیم:

۱) حل مسئله
این شاید بهترین مهارت در مهندس باشد زیرا مشکلات دقیقا همان چیزی است که آنها حل می کنند. یک مهندس شایسته کسی است که دقیقا مسئله ارائه شده را مطالعه می کند، کاملا درک آن را می پذیرد و سپس مهارت های تحلیلی خود را به کار می برد تا ریشه آن را پیدا کند. این کل فرایند استفاده از مهارتهای حل مسئله است و به وضوح باید هر مهندس که می خواهد در حرفه خود پیشرفت کند گویا باشد.

۲) دانش
همانطور که می گویند؛ ‘دانش قدرت است’! دنیای امروز به سرعت در حال پیشرفت است و هر کس تشویق می شود که خود را به حداکثر ممکن برساند، به ویژه مهندسان. این آمار توسط دفتر ثبت اختراعات و علامت های تجاری ایالات متحده نشان دهنده افزایش قابل توجهی در تعداد ثبت اختراعات ثبت شده در سال است که نشان دهنده دوران پیشرفت سریع ما است. این بدین معنی است که اگر یک مهندس می خواهد پیشرفت کند باید عادت به بررسی آخرین تحقیقات و اختراعات در زمینه مربوطه خود را داشته باشد.

۳) عمل گرا
یکی از محبوب ترین مباحث در حرفه مهندسی اهمیت نسبی دانش نظری و عملی است. بدیهی است که هیچ فرمول مشخصی برای ارزیابی رابطه آنها وجود ندارد، اما می توان گفت که مهندس ممتاز هردوی این ویژگی ها را باهم دارا می باشد. این مقاله بحث خوبی در مورد این بحث را ارائه می دهد و نشان می دهد که چگونه مهندسان باید در جهت توسعه مهارت های عملی خود همراه با دانش نظری خود تمرکز کنند. برای مثال، یک مهندس بسیار کارآمد، نه تنها مجهز به شناخت مشکلات زمان است، بلکه به دلیل تجربه عملی، راهکارهای عملی بیشتری را نیز فراهم می کند.

۴) کنجکاو
مهندسان اغلب افرادی هستند که می دانند چه مشکالت فنی در زمینه های مختلف زندگی وجود دارد. مهندسان که کنجکاو در مورد این مشکلات هستند که هر روز آنها را مشاهده می کنند، به طور مداوم به آنها فکر می کنند و به دنبال راه هایی برای خلاص شدن از آنها هستند. این سرمایه گذاری ذهنی است که آنها را بهتر از بقیه می کند، زیرا آنها در حال حاضر یک قدم جلوتر از همتایان خود هستند. معمولا این کلاس مهندسان هستند که به خاطر خلاقیت شهرت پیدا می کنند.

۵) مهارت های بین فردی
مهندسین افرادی نیستند که همه وقتشان را در یک میز قرار دهند و مشکلات ریاضی را حل می کنند. در عوض، آنها افرادی هستند که منابع انسانی و پولی را مدیریت می کنند، با متخصصین مختلف همکاری می کنند و تیم های متنوعی را هدایت می کنند. در چنین مواردی، انتظار می رود که مهندسین مهارت های بین فردی بالایی داشته باشند تا بتوانند این وظایف غیر فنی که به آنها داده شده است، به طور صحیح انجام دهند.

نویسنده: پوریا صادق لو

9.4
امتیاز

نکات مثبت

  • Low storage
  • Supports only Apple products
  • Left handed use only
  • No charger

نکات منفی

  • Color
  • Price
  • Reliability
  • Easy to get
Low storage
8
Quality
6
Price
4
Design
9

نتیجه نهایی

Sed a risus diam. Integer ac erat sapien. Phasellus varius, sem feugiat consectetur laoreet, nisl lacus semper eros, eu blandit nulla elit ut purus. Phasellus scelerisque pulvinar purus, rutrum gravida ex blandit eu. Donec quis sagittis ipsum, eu placerat nulla. Vestibulum nec ullamcorper sapien. Pellentesque id mattis purus.