حدود دو دهه قبل، مهندسی به مهارت های فنی مهندسان بستگی داشت؛ چرا که آنها باید همه چیز را بر روی کاغذ انجام می دادند ، از طراحی فریم ها تا برنامه ریزی ساختمان.

با این حال، در عصر حاضر، همه چیز بیشتر برای کارهای مهندسی به کامپیوترها بستگی دارد. اگر شما یک مهندس عمران هستید و قادر به حمل لپ تاپ خود در همه جای مختلف نیستید، اما هنوز به برنامه های محاسباتی و طراحی خود نیاز دارید این مقاله را دنبال کنید.

در اینجا ما برخی از اپلیکیشن های کاربردی آندروید برای مهندسی عمران را که هر مهندس عمران باید بر روی تلفن هوشمند یا تبلت خود داشته باشد فهرست می کنیم:

AutoCAD 360

اتوکد ۳۶۰ تبدیل تلفن همراه به نرم افزار اتوکد است. این نه تنها به شما اجازه می دهد تمام فایل های DWG / DXF را بر روی گوشی یا تبلت اندرویدی خود مشاهده کنید، بلکه همچنین به شما اجازه می دهد تا عملکردهای ویرایش اولیه مانند کشیدن یک خط، حذف یک خط از یک برنامه، تنظیم ابعاد، ، اندازه گیری، صادرات به PDF / JPG و غیره را انجام دهید. اگر چه ممکن است کمی کار را برای انجام عملیات ویرایش در گوشی هوشمند سخت باشد، اما این برنامه برای هر مهندس عمران ضروری است.

اپلیکیشن عمران AutoCAD 360
اپلیکیشن عمران AutoCAD 360

Civil Calculator

این ممکن است مانند یک نرم افزار تبدیل ساده به نظر برسد، اما این ماشین حساب عمومی در واقع برای مهندسین عمران طراحی شده است، زیرا این شامل تمام واحدهای تبدیل مهم مورد نیاز در مهندسی عمران است.

اپلیکیشن عمران Civil Calculator
اپلیکیشن عمران Civil Calculator

Civil Sutra

این برنامه برای محاسبه مقادیر مواد مانند سیمان، آجر ملات و غیره بسیار مفید است. این برنامه همچنین ویژگی هایی مانند ماشین حساب منطقه و تبدیل واحد را فراهم می کند. همچنین اجازه می دهد تا محاسبه بار مرده، بار زنده و لحظه با مقادیر تقریبی انجام دهید. با این حال، برخی از ویژگی های در برنامه قفل شده است که با پرداخت درون برنامه ای باز میکنید. ما قطعا این برنامه را برای هر مهندس عمران توصیه می کنیم.

اپلیکیشن عمران Civil Sutra
اپلیکیشن عمران Civil Sutra

Civil Quantity Estimator

این یکی دیگر از برنامه برآورد هزینه برای آندروید با یک رابط بسیار کاربر پسند است. مهم نیست که شما در دفتر یا در حوزه هستید. همه چیزهایی که لازم دارید انجام دهید این است که ابعاد و مقادیر مورد نیاز را وارد کنید و برنامه هزینه ای تقریبی و برآورد پروژه شما را فراهم می کند. این برنامه نیاز به بهبود دارد، اما هنوز هم یک برنامه مفید برای هر مهندس عمران است.

اپلیکیشن عمران Civil Quantity Estimator
اپلیکیشن عمران Civil Quantity Estimator

Reinforced Concrete

این برنامه اجازه می دهد تا شما تمام محاسبات سریع از تیرها و یا اسلب های بتنی تقویت شده را انجام دهید. با این حال، ارزش طراحی مورد استفاده برای محاسبه در این برنامه بر اساس کدهای طراحی لهستانی و اروپا است.. شما می توانید نسخه حرفه ای خود را برای تمام ویژگی های محاسبه طراحی دقیق خریداری کنید. ما امیدواریم که دیگر کدهای طراحی را در آینده اجرا کنند.

اپلیکیشن عمران Reinforced Concrete
اپلیکیشن عمران Reinforced Concrete

Civil Engineering Dictionary

این یکی دیگر از برنامه های ضروری برای هر مهندس عمران است. این فرهنگ لغت شامل بیش از ۱۰۰۰۰ واژه و اصطلاحات مرتبط با مهندسی عمران همراه با تعاریف و تصاویر آن است. شما همچنین می توانید یک اصطلاح جدید اضافه کنید و بعدا آن را ذخیره کنید. این برنامه دارای یک رابط کاربر ساده است و به خوبی برای گوشی ها بهینه سازی شده است.

Civil Engineering Dictionary
Civil Engineering Dictionary

EpicFEM

همانطور که از نام این نام بر می آید، این برنامه بر اساس اصل المان محدود کار می کند و برای تجزیه و تحلیل ساختاری بسیار مفید است. این برنامه برای مهندسین سازه بسیار مفید است و احتمالا بهترین نرم افزار آندروید رایگان برای تجزیه و تحلیل ساختاری است.

اپلیکیشن عمران EpicFEM
اپلیکیشن عمران EpicFEM

اگر از سایر برنامه های مفید مهندسی عمران استفاده می کنید، لطفا در بخش نظرات به ما اطلاع دهید.