دانش آموزان، مدرسان و کارفرمایان با هزینه ای که برای حضور در دانشگاه می کنند، اولین بحثی که برایشان پیش می آید درباره ی ضرورت مدرک کارشناسی ارشد است. در کنفرانس شوراهای مدارس تحصیلات تکمیلی که در اواخر سال گذشته برگزار شد، شرکت کنندگان گفتند:” این امر غیر اخلاقی است که دانشجویان به برنامه های آموزشی و تحصیل آنها برای مشاغلی که در حال حاضر در حال غرق شدن اند، بپردازند” سرنوشت بعضی از این فارغ التحصیلان نهایتا قاب کردن مدرک است و شغلی که به آن مشغول می شوند تمبر زدن نامه هاست. با این وجود، در اینجا لیستی از مدرک کارشناسی ارشد است که ثابت شده است که سود آور است و تقریبا مطمئنا موفقیت در زمینه هایی را که آنها هدایت می کنند تضمین می کند.

۱)MBA (مدرک کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی)

Investopedia یک MBA را به عنوان درجه انعطاف پذیری فهرست می کند، به این معنی است که دانش آموزانی که به آنها می رسند، مهارت هایی را به دست می آورند که به آنها در بسیاری از زمینه ها، مانند کسب و کار، مالی و حسابداری کمک می کند. با توجه به salary.com، حقوق و دستمزد متوسط برای یک موقعیت مدیریتی ۱۰۵،۰۰۰ دلار است و موقعیت مدیر عامل به ۱،۳۵۲،۰۰۰ $ می رسد. با این حال، یک مقاله فوربس در مورد بهترین و بدترین درجه کارشناسی ارشد معتقد است که چشم انداز شغلی برای MBA وجود ندارد، اما چرا این طور نیست. دیوید Orozco، مدیر برنامه MBA در دانشگاه ایالتی فلوریدا، گفت:

تحقیقات نشان داده است که MBA نیاز به سرمایه گذاری در یک بلندمدت دارد. علاوه بر این، برنامه MBA ما در دانشگاه ایالتی فلوریدا فوق العاده جذاب است، زیرا ما دارای امتیاز بسیار خوبی در شرکت های پیشرو در زمینه کسب و کار در فلوریدا مانند Accenture، Gartner، CSX، Harris Corporation، ESPN، E & Y، KPMG و Deutsche Bank هستیم.

۲) پزشکی

خوش شانسی دانشجویان پزشکی این است که، دنیا همیشه به پزشک نیاز دارد. البته مهم است که دانشجویان پزشکی توجه زیادی به ادامه تحصیل تا مقطع دکترا داشته باشند و بتوانند تخصص خود را بگیرند. Investopedia نشان می دهد که درآمد پزشکان در سال به ۱۸۰,۰۰۰ می رسدب با این حال در بررسی زندگی جامعه پزشکی دیده شده که همواره صرفه جویی می کنند. شاید تبدیل شدن به یک پزشک ماهر برای همه امکان پذیر نباشد از این رو گاهی دانشجویان پزشکی دستیار پزشک می شوند. فوربس نشان می دهد که دانش آموزان PA نسبت به یک دانشجوی پزشکی کمتر درآمد دارد اما PA هنوز می تواند حقوق شش رقمی را تحت هدایت یک پزشک به دست آورد.

۳) مهندسی

بسیاری از زمینه های تخصصی در زمینه مهندسی وجود دارد، و بیشتر آنها به نظر می رسد سودآور باشد. به عنوان مثال، لیست monster.com از ۱۰ مدرک کارشناسی ارشد برتر شامل مدرک کارشناسی ارشد برق، مهندسی شیمی، مهندسی مکانیک و مهندسی عمران است. در واقع، کارشناسی ارشد مهندسی برق امیدوار است که حقوق و دستمزد مداوم از ۱۲۱،۰۰۰ دلار را داشته باشد.

۴) علوم کامپیوتر

فناوری یک صنعت پررونق با نرخ رشد ثابت است. یک مقاله NBC News نشان می دهد که اشتغال پیش بینی شده برای این صنعت تا ۲۷ درصد افزایش یابد. فرصت های اشتغال در علوم رایانه شامل مدیر پایگاه داده، طراحی نرم افزار، مشاور فناوری اطلاعات و موارد دیگر می شود. در اواسط دوره کارشناسی، این درجه فارغ التحصیلان حقوق و دستمزد حدود ۱۱۱،۰۰۰ دلار خواهد بود. دکتر رابرت ون Engelen، رئیس بخش علوم کامپیوتر، FSU، آینده ای روشن در زمینه را پیش بینی می کند. وی گفت: “برای پتانسیل درازمدت، علم کامپیوتر همیشه در معرض دید قرار گرفته است.”

۵) پرستار بیهوشی

NBC این درجه را قابل توجه دانست و شاید این به این دلیل است که کمبود مطلوب پرستاران بیهوشی وجود دارد که به پزشکان، دندانپزشکان و متخصصان دندانپزشکی در مراحل مورد نیاز بیهوشی کمک می کند. از آنجایی که هیچ کس به نظر نمی خواهد این کار را بکند، سالانه به طور متوسط ۱۲۰،۰۰۰ دلار به طور متوسط پرداخت می شود.

۶) اقتصاد

Monster.com یک مدرک کارشناسی ارشد را به شماره چهارم می پردازد که درآمد متوسط را ۱۱۴۰۰۰ دلار می گیرد. دکتر استیفن نوربین، مدیر برنامه کاربردی کارشناسی ارشد فارس در اقتصاد، معتقد است که اقتصاد یک گزینه سودآور است، زیرا درجه تحلیلی است. اقتصاددانان در واقع کمک تحلیلگران هستند. تحلیلگران اقتصاددانان واقعی نیستند که از برنامه استاد بیرون بیایند. اما این دقیقا همان چیزی است که کارفرمایان می خواهند؛ آنها می خواهند کسی باشد که بتواند همزمان با آن فکر کند و پردازش کند.

۷) فیزیک

طبق گفته فوربس، فیزیک یک رشته رو به رشد است که فرصت های شغلی در سال های آینده افزایش می یابد. کتی باردارو، اقتصاددان ارشد با Payscale در این مقاله گفت: “بر خلاف بسیاری از علوم فیزیکی دیگر، فیزیک یکی از آن است که به راحتی از یک آزمایشگاه به یک دنیای داده بزرگ منتقل می شود.” “محاسبات و ابزارهای فنی که در یک برنامه فیزیک مورد استفاده قرار می گیرند، در دنیای در حال رشد علوم داده بسیار مفید هستند”. حقوق و دستمزد متوسط برای این دارنده های درجه حدود ۱۱۵،۰۰۰ دلار است.

به نظر می رسد که دنبال کردن یک مدرک تحصیلی در رشته هایی که منجر به موقعیت های خاص می شود به جای بسیاری از گزینه ها، مانند انگلیسی یا موسیقی به احتمال زیاد، درآمد شما را در آینده تضمین می کند.

نویسنده: پوریا صادق لو
This practice gives students at any age a chance to reflect on their own education and then summarize it https://get-thesis.com/ succinctly.