در حال حاضر مهندسان در محل کار با چالش های جدید روبرو هستند و به خود فشار می آورند تا همگام با سرعت توسعه فن آوری، کار های خود را با سرعت بیشتری انجام دهند و برای این کار نیاز به برنامه هایی دارند که به آن ها کمک کند. در حال حاضر مهندسان بیشتر به دانش و تجربه ی خود تکیه می کنند تا کار را پیش ببرند. برای حفظ رقابت در زمینه کاری خود، مهندسان باید در اولین قدم دردسترس ترین وسیله ی خود یعنی تلفن همراه خود را مجهز کنند. از لحاظ صرفه جویی در زمان برای بهینه سازی فرآیندهای کاری، این ۵ اپلیکیشن مهندسی برتر با در نظر گرفتن قابلیت، سهولت استفاده و ابزار طراحی شده اند.

۱)Engineering Pro

این اپلیکیشن مهندسی یک برنامه جامع است و یک منبع با ارزش از فرمول های مورد استفاده در محاسبات. این اپلیکیشن مهندسی طراحی شده است برای مهندسانی که در زمینه های شیمیایی، مدنی، برق، محیط زیست و یا مکان های مکانیکی کار می کنند و شامل بیش از ۶۵۰ (و دائما در حال گسترش) فرمول های پیچیده است که آنها بیشتر در عملیات روزمره خود نیاز دارند. کاربران می توانند فرمول های اغلب مورد استفاده برای دسترسی سریع را ذخیره و نتایج را از طریق ایمیل ارسال کنند.

۲) TurboViewerX

یک ابزار قدرتمند و همه جانبه برای مشاهده نقشه ها در هر مکان و زمان است. برنامه محبوب اولین نوع آن برای پشتیبانی از هر دو طراحی ۲D و ۳D است، و سهولت استفاده بی نظیر در هنگام آپلود ارائه می دهد. کاربران می توانند حرکت، پان، زوم و اسناد را با کلیک یک دکمه در مدار قرار دهند. به طور کلی، این برنامه ایده آل برای مهندسان است که نیاز به انعطاف پذیری برای دسترسی به پروژه ها از راه دور و ارائه جلوه های چشمگیر در دستگاه تلفن همراه خود دارند.

۳) Finger CAD

این اپلیکیشن مهندسی یک مبدل در زمینه خود است، زیرا فراتر از توانایی نمایش نقشه از راه دور است و اجازه می دهد تا مانند یک کامپیوتر بر روی دستگاه تلفن همراه خود نیز امکانات بی حد و حصری داشته باشید. کاربران می توانند ضخامت دیوارها را مشخص کنند و جهت گیری های عمودی و افقی را به کار گیرند. سپس نقشه ها می توانند ذخیره شوند، به اشتراک گذاشته شوند، تجدید نظر شده و بررسی شوند، پس FingerCAD یک برنامه مناسب برای افزایش تولید و خلاقیت است.

۴) Free Graphing Calculator

بسیاری از مهندسان نیاز به یک ماشین حساب گرافیکی دارند، و این برنامه رایگان از لحاظ قدرت و انعطاف پذیری ارائه می شود. ماشین حساب Free Graphing ارائه دهنده ماشین حساب علمی بسیار کاربردی با قابلیت های گرافیکی دقیق، مبدل واحد و سایر ویژگی های مفید است. این برنامه هر گوشی هوشمند را به یک ابزار قدرتمند با کنترل های بصری برای محاسبات کارآمد تبدیل می کند. کاربران می توانند فرمول ها را ارزیابی کنند، از کمک های یکپارچه و پشتیبانی صفحه نمایش بهره مند شوند.

۵) iEngineer

این برنامه کوچک صرفه جویی در زمان واقعی است به عنوان آن دارای پایگاه داده های باور نکردنی جامع از پیچ و اطلاعات پیچ است. iEngineer به کاربران امکان دسترسی سریع به مشخصات کامل برای بیش از ۳۰۰ U.S. و پیچ های متریک را می دهد، با جزئیات فیزیکی مانند ابعاد و اندازه شیر، وسایل بصری، و همچنین اطلاعات قدرت و بار . مزایای اضافی شامل نمودار های کمکی است که iEngineer را یکی از مفید ترین برنامه ها برای مهندسان می سازد.

 

نویسنده: پوریا صادق لو