مهندسان مکانیک مسئول طراحی، تجزیه و تحلیل و نگهداری انواع سیستم های مکانیکی هستند. برای انجام کارشان، آنها باید اصول فیزیک و ریاضی را درک کنند و اعمال کنند. در استرالیا، دانش آموزان علاقه مند به مهندسی مکانیک به عنوان حرفه ای باید مدرک کارشناسی را قبل از اینکه بتوانند مدارک مهندسی مکانیک خود را کسب کنند، تکمیل کنند.

دانشجویان مهندسی مکانیک دوره های دانشگاهی را در موضوعاتی مانند خواص مواد، مکانیک سیالات، انتقال حرارت، ترمودینامیک و غیره سپری می کنند. پس از اتمام دوره کارشناسی، دانش آموز می تواند برای شرکت های مهندسی مکانیک برای چند سال کار کند تا بتوانند به عنوان یک مهندس حرفه ای برای کار در استرالیا اقدام کند.

۱٫ دانشگاه ملبورن

دانشگاه ملبورن تاسیس شده در سال ۱۸۵۳ یک دانشگاه عالی است که مهندسی مکانیک را به عنوان یکی از رشته ها ارائه می دهد. دانشکده مهندسی مکانیک در دانشگاه ملبورن یکی از بزرگترین دانشکده هاست.

یکی از ویژگی های کلیدی این رشته مکانیک در این دانشگاه، قابلیت انعطاف پذیری آن است، زیرا دانش آموزان با طیف وسیعی از مجموعه مهارت هایی که آنها را برای همه کارهای مهندسی مکانیک آماده می کنند، فارغ التحصیل می شوند. آنها می توانند حرفه خود را در جهت های مختلف و استخدام در موقعیت های کلیدی انتخاب کنند. این مدرسه همچنین بر کار آزمایشگاهی و تحقیقاتی تأکید می کند و دانش جویان به آزمایشگاه های مجهزی دسترسی دارند.

۲٫ دانشگاه سیدنی

دانشگاه سیدنی به عنوان یکی از دانشگاه های برتر استرالیا تاسیس شد. از آنجا که این دانشگاه تحت اعتقاد به آموزش و پرورش با کیفیت برای همه تأسیس شد، وضعیت موجود را در طول سالها به چالش کشیده است، که یکی از اولین دانشگاه های جهان است که زنان را در سال ۱۸۸۱ پذیرفته است.

دانشکده مهندسی مکانیک در دانشگاه سیدنی یک برنامه عالی برای مشتاق مهندسان مکانیک با امکانات فراوانی مانند ساخت و تولید و طراحی نیروگاه را ارائه می دهد. از طریق یادگیری کلاس درس و تجارب صنعت، دانش جو با تجربه فراوان فارغ التحصیل خواهد شد. همه دانش جویان نیز فرصت دارند تا یک کارآموزی ۱۲ هفته ای را امتحان کنند تا بتوانند تجربه صنعت را در کار مهندسی مکانیک به دست آورند.

۳٫ دانشگاه ولز جنوبی

دانشگاه ولز جنوبی یکی از پیشروترین دانشگاه های تحقیقاتی با برنامه های آموزشی با کیفیت و مربیان و استادان آگاه است. در طول سالها، دانشگاه با جوامع محلی و بین المللی، مشارکت داشته است، به این ترتیب دانش آموزان و استادان می توانند به متخصصان صنایع مورد نیاز برای پیشرفت در مطالعات و تحقیقات خود دسترسی داشته باشند.

این دانشگاه دارای دانشکده مهندسی مکانیک و ساخت و تولید می باشد که در آن دانشجویان می توانند در یک دوره چهار ساله ثبت نام کنند. برخی از تخصص های آنها می توانند شامل مهندسی هوافضا، مهندسی مکانیک و مهندسی مکاترونیک باشد. یک برنامه ویژه سال اول به دانش آموزان اجازه می دهد تا تخصص خود را در سال اول انتخاب کنند. گزینه دو درجه ای اجازه می دهد تا دانش آموزان دوره لیسانس خود را گسترش دهند تا بتوانند با درجه دیگری ترکیب کنند و پول و زمان لازم برای کسب دو درجه جداگانه را ذخیره کنند.

۴٫ دانشگاه موناش

دانشگاه موناش در سیدنی یک دانشگاه تحقیقاتی دیگر است و در دهه ۱۹۷۰ تأسیس شد. برنامه مهندسی مکانیک در دانشگاه موناش شامل دوره های ابتدایی معمولی است که پایه ی تمام رشته های مهندسی را فراهم می کند. پس از سال اول، دانش آموزان دانش تخصصی بیشتری را برای کار به سمت اصلی خود خواهند آموخت. تخصص دوگانه نیز برای دانش آموزانی که علاقه مند به افزایش مهارت های اشتغال خود هستند و علاقه مند به بیش از یک شاخه مهندسی مکانیک هستند، در دسترس است.

۵٫ دانشگاه RMIT

موسسه فناوری سلطنتی ملبورن یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی واقع در شهر ملبورن است. این دانشگاه دارای تاریخ غنی باقیمانده از سال ۱۸۸۷ است و تا سال ۱۹۹۲، هنگامی که عمومی شد، به عنوان یک کالج خصوصی فعالیت می کند. محوطه دانشگاه در مرکز شهر بزرگترین و قدیمی ترین، با تعداد زیادی دیگر از مدارس ماهواره ای واقع در شهرهای دیگر استرالیا و همچنین در سراسر جهان است.

دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه RMIT در ۱۵۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارد. فارغ التحصیلان این برنامه دانش و مهارت های مورد نیاز و همچنین تجربه مربوط به صنعت مربوطه را از محل کار و یا پروژه های مبتنی بر صنعت که در طول دوره مطالعات آنها به پایان رسید، خواهد داشت.

در ابتدای سال تحصیلی مدرک مهندسی مکانیک، دانشجویان RMIT در دوره های اولیه مبانی مهندسی شرکت می کنند. پس از این دو سال، دانش جویان می توانند دوره های تخصصی ای را برای زمینه های مورد علاقه خود در مهندسی مکانیک، مانند تولید، خودرو و حتی کسب و کار، انتخاب کنند. پروژه هایی مانند چالش مهندسان بدون مرز به دانش جویان کمک می کند تا مهارت های خود را برای تکمیل آموزش در کلاس هابه دست بیاورند.

 

نویسنده: پوریا صادق لو