صنعت چاپ سه بعدی

انتظار میرود صنعت چاپ ۳D در سراسر جهان از $ ۳٫۰۷B در سال ۲۰۱۳ به $ ۱۲٫۸B در سال ۲۰۱۸ افزایش یابد و تا سال ۲۰۲۰ بیش از ۲۱B درآمد جهانی به دست آید. با پیشرفت تکنولوژی چاپ ۳D، تقریبا هر صنعت عمده ای از این تکنولوژی بهره خواهد گرفت.

صنعت چاپ سه بعدی انواع مختلفی از فن آوری ها و مواد را شامل می شود. هنگامی که اکثر مردم به چاپ ۳D فکر می کنند، یک چاپگر سه بعدی دسک تاپ ۳D را تجسم می کنند، اما این تنها نقطه نوک کوه یخ است. چاپ ۳D را می توان به فلز، پارچه، زیستی و میزبان و دیگر صنایع تقسیم کرد. به همین دلیل مهم است که آن را به عنوان خوشه ای از صنایع متنوع با تعداد زیادی از برنامه های مختلف مشاهده کنید.

در نیمه اول سال ۲۰۱۷، وضعیت چاپ سه بعدی Sculpteo، استفاده های خود را در بخش های صنعتی گزارش کرد:

کالاهای مصرفی (۱۷٪)
محصولات صنعتی (۱۷٪)
تکنولوژی بالا (۱۳٪)
خدمات (۹٪)
بخش بهداشت و درمان (۷٪)
در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۷، Materialize درآمد خود را برای نرم افزار، بخش های پزشکی و تولید خود افزایش داد. در مقایسه با سال قبل درآمد ۶ میلیون دلار افزایش یافته است. این نشان دهنده آن است که برنامه های کاربردی در حال افزایش در صنعت است و به طور گسترده ای رشد می کند.

چاپ سه بعدی با عملیات روزمره کسب و کار در هم آمیخته است. از نظر چشم انداز، مدیران اجرایی قطعا چاپ ۳D را به عنوان یک مزیت نگاه می کنند. در این مرحله، بیشتر شرکت ها به تحقیق و توسعه و نمونه سازی اولیه تمرکز می کنند.

پرینترهای FFF / FDM 3D پرینترهای ۳D هستند که بیشترین استفاده را از سال ۲۰۱۸ با SLS دارند. شرکت گوگل و ژنرال الکتریک در طول سال ها سرمایه گذاری در فن آوری های مختلف کرده اند، احتمالا شاهد پتانسیل بالایی از چاپ فلزی هستیم.

نمونه ها و برنامه های چاپ ۳D

برنامه های کاربردی شامل نمونه سازی سریع، مدل های معماری و…. است.

نمونه های دیگری از چاپ سه بعدی شامل بازسازی فسیل ها در پالئونتولوژی، تکرار آثار باستانی در باستان شناسی، بازسازی استخوان ها و قسمت های بدن در پاتولوژی قانونی و بازسازی شواهد شدید آسیب دیده از تحقیقات صحرایی است.

تحصیلات

بسیاری از مدرسان و دانش آموزان از چاپگرهای سه بعدی در کلاس درس استفاده می کنند. چاپ سه بعدی دانش آموزان را قادر می سازد تا ایده های خود را با سرعت و مقرون به صرفه تحقق بخشند.

مدارس ابتدایی و دبیرستان
تولید کنندگان چاپگر ۳D نقش مستقیمی در آموزش ایفا کرده اند. شرکت ها اغلب برنامه هایی را برای ترویج تکنولوژی ها در نظر می گیرند این برنامه ها به عنوان یک راه ارزان تر برای مدارس به کار می روند.

برنامه هایی نظیر ایجاد پروژه آموزشی، مدارس را قادر می سازد تا فن آوری های تولید افزودنی را به برنامه های درسی خود ترکیب کنند بدون هیچ هزینه ای.

به طور مشابه، شرکت های خاص برنامه های درسی را برای مدارس ارائه می کنند، کودکان را به نحوه استفاده (و بعضی اوقات ساختن) آنها آموزش می دهند. این مهم است زیرا بسیاری از مدارس ممکن است کسی را در کارکنان خود با تجربه فراوانی در این زمینه داشته باشد.

به طور مشابه، بسیاری از شرکت های آموزشی مانند Kidesign با تولیدکنندگان چاپگر همکاری می کنند تا پروژه هایی مانند Kiddeville با اهداف بسیار خاصی را در ذهن ایجاد کنند. این پروژه یک پروژه طراحی مشترک است که در آن دانش آموزان عناصر یک مدل مقیاس یک شهر را طراحی می کنند. در طول این نوع پروژه ها، معلمان آنها را از طریق تحقیق، توسعه و چاپ راهنمایی می کند.

دانشگاه ها

در حالیکه این فناوری نسبتا جدیدی است، دانشگاه ها از چاپگرهای ۳D در سایر رشته ها استفاده کرده اند. بسیاری از دوره های آموزشی وجود دارد که می توان با چاپ سه بعدی ارتباط برقرار کرد. دانشگاه ها دوره هایی را برای مواردی که در کنار چاپ سه بعدی مانند CAD و ۳D طراحی می شوند، ارائه می دهند که می تواند در یک مرحله خاص به چاپ سه بعدی اعمال شود.

از نظر نمونه سازی، بسیاری از برنامه های دانشگاه به چاپگرها تبدیل می شوند. تخصص در تولید افزودنی است که می تواند از طریق معماری یا درجه طراحی صنعتی حاصل شود. نمونه های چاپ شده نیز در هنر، انیمیشن و مطالعات مد بسیار شایع هستند.

آزمایشگاه های تحقیقاتی در طیف وسیعی از حرفه ها از چاپ سه بعدی برای استفاده کاربردی استفاده می کنند. در حالی که اکثر مطالعات هنوز از پرینترها برای مدل استفاده می کنند، مهندسان پزشکی و هوافضا برای استفاده از آنها در ایجاد تکنولوژی های جدید استفاده می کنند. آزمایشگاه های پزشکی تولید انواع پرینتر های زیستی و طرح های پروتز را ارائه می دهند. مهندسین، به همین ترتیب، چاپ را به طراحی خودرو و هواپیما می پردازند.

کارگاه ها و دوره های آنلاین

محیط آموزشی تنها به موسسات و مدارس محدود نمی شود. بسیاری از روش های دیگر که می توان در مورد تولید افزودنی یاد گرفت. یکی از آنهایی که به طور فزاینده ای محبوب است این است که آن را آنلاین یاد گرفت. برای تکمیل مطالعات آنلاین، بسیاری از شرکت ها پیشنهاد تخفیف برای چاپگرهای ۳D و تکنولوژی مربوطه را ارائه می دهند.

شما همچنین می توانید با تماشای فیلم های یوتیوب به صورت رایگان یاد بگیرید.

چاپگرهای فلزی گران هستند و نیاز به آموزش دارند تا بتوانید آنها را مدیریت کنید. این به کارگاههای شخصی نیاز دارد مثل آنچه که توسط ۳DMT ارائه شده است.

نویسنده: پوریا صادق لو