در فرآیند صنعتی در تمام مناطق و بخش‌ها، اتوماسیون در حال فراگیرتر شدن است. فرصت کاهش نیروی انسانی مورد نیاز برای راه اندازی ماشین آلات و صرفه جویی در زمان و هزینه همگی فوق العاده جذاب هستند. به طور خاص، استفاده از ماشین های کنترل عددی کامپیوتری (CNC) به عنوان یک حوزه کلیدی که در آن اتوماسیون می تواند سود سهام را بپردازد برجسته شده است.

ماشین‌های CNC خودکار می‌توانند در توانایی خود برای افزایش تولید و در عین حال به حداقل رساندن هزینه‌ها و زمان‌بندی جذاب باشند. با این حال، قبل از تصمیم به سرمایه گذاری در فرآیند CNC جدید خودکار، در نظر گرفتن کامل همه عوامل درگیر ضروری است.

اتوماسیون CNC نیاز به سرمایه گذاری قابل توجهی در تجهیزات جدید، برنامه ریزی سفارشی و غیره دارد. بنابراین، قبل از متعهد شدن به اتوماسیون CNC، عوامل زیر را در نظر بگیرید.

5 جنبه ای که باید قبل از خودکارسازی ماشین های CNC خود در نظر بگیرید

استفاده از یک رویکرد پیشگیرانه به جای واکنشی

اگرچه ممکن است وسوسه انگیز باشد که اتوماسیون را در پاسخ به یک سفارش یا فرآیند جدید در نظر بگیرید که متوجه می شوید هزینه های بالایی و در نهایت دردسرهای زیادی برای شما ایجاد می کند، مهم است که با فرو رفتن سر در اتوماسیون نسبت به تغییرات منحصر به فرد واکنش نشان ندهید. در عوض، فرآیند معرفی اتوماسیون CNC باید با یک برنامه جامع همراه باشد و نیازها، الزامات و اهداف نهایی را مشخص کند.

با برنامه‌ریزی برای فرآیند اتوماسیون از پایه، به جای اجرای تصادفی آن در یک نمونه جدید، احتمال خطا به حداقل می‌رسد و کاهش احتمالی هزینه‌های عملیاتی به حداکثر می‌رسد.

برنامه ریزی برای نقش مستمر کارگران انسانی

بسیاری از مردم به اشتباه تصور می کنند که معرفی اتوماسیون به معنای حذف کامل نیاز به نیروی انسانی است، اما قطعاً اینطور نیست. وقتی به درستی انجام شود، معرفی اتوماسیون باید توانایی کارگران انسانی را برای به حداکثر رساندن بهره‌وری افزایش دهد و آنها را برای قضاوت، شهود و دانش کلیدی خود حفظ کند.

بنابراین همانطور که اتوماسیون CNC در نظر گرفته شده است، کارکنان موجود باید به اندازه کافی در خدمات برنامه نویسی CNC آماده و آموزش ببینند و توانایی انجام منظم تضمین کیفیت را داشته باشند.

اطمینان از اینکه فرآیندها به اندازه کافی برای اتوماسیون تنظیم شده اند

به طور مشابه، تجهیزات موجود در کف ماشین لزوماً فوراً برای اتوماسیون آماده نیستند تا به عنوان یک لایه در بالای کاری که انجام می دهد اضافه شود.

در عوض، تجهیزات مورد استفاده باید ارزیابی و در نظر گرفته شود که آیا این نوع ماشین آلات مناسب برای اتوماسیون است یا اینکه باید ارتقا داده شود و با تجهیزات اتوماسیون سازگارتر جایگزین شود.

به طور مشابه، کارکنان باید آموزش ببینند تا مطمئن شوند که تمامی زیرساخت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مرتبط با استانداردهای اتوماسیون مطابقت دارند.

ایجاد کنترل محیطی

نتایج ماشین‌های CNC خودکار تقریباً به این معنی است که تجهیزات طولانی‌تر، تهاجمی‌تر و دائمی‌تر کار می‌کنند. همه این عوامل به این معنی است که نظارت و کنترل محیط در کف ماشین ها از اهمیت بیشتری برخوردار است.

کنترل تجمع حرارتی از ماشین‌هایی که دائماً در حال کار هستند، بر محصولات در حال تولید و تجهیزاتی که آن تولید را اجرا می‌کنند، تأثیر می‌گذارد.

به طور مشابه، افزایش زمان صرف شده برای ساخت به این معنی است که قطعات بیشتری وجود دارد که ممکن است نیاز به بازرسی داشته باشند، قطعات ماشین به بازرسی منظم بیشتری برای بررسی سایش، پارگی و خرابی نیاز دارند و انعطاف پذیری باید در فرآیندها برای نظارت و تنظیم بر اساس پخت شود. روی همه این عوامل

سرمایه گذاری در ابزارهای اتوماسیون

آخرین اما نه کم‌اهمیت، ماشین‌های پیچیده‌ای که برای اتوماسیون CNC معرفی شده‌اند، نیازمند سرمایه‌گذاری اولیه قابل توجه و همچنین هزینه‌های منظم برای نگهداری و ارتقا هستند.

برای به حداکثر رساندن این سرمایه‌گذاری‌ها، بازیگران صنعتی باید برنامه‌نویسی CNC را به طور یکپارچه با سخت‌افزار ادغام کنند و میزان مداخله دستی مورد نیاز را به حداقل برسانند، زیرا انجام این کار بازده آن سرمایه‌گذاری را به حداکثر می‌رساند.

کد برنامه CNC در واقع به اندازه تجهیزاتی که اتوماسیون را اجرا می کند مهم است، بنابراین سرمایه گذاری دقیق روی این ابزارهای اتوماسیون را نمی توان نادیده گرفت.

نتیجه

ماشین‌های CNC، زمانی که برای اولین بار معرفی شدند، جهشی بزرگ در سرعت و کارایی فرآیند تولید نشان دادند. آخرین پیشرفت‌ها در فناوری CNC نشان می‌دهد که ما اکنون در حال گذراندن موج بعدی مدرن‌سازی تولید هستیم.

این فرآیندهای خودکار هزینه‌ها را کاهش می‌دهند و در عین حال خروجی را به حداکثر می‌رسانند، به همین دلیل است که بسیاری آن‌ها را برای پیاده‌سازی بی‌معنا می‌دانند. با این حال، باید برنامه ریزی و بررسی دقیقی در مورد چگونگی، چرایی و مکانی که اتوماسیون CNC معرفی می شود انجام شود تا این پتانسیل تحقق یابد و زمان و هزینه هدر نرود.

کل این فرآیند می‌تواند برای افراد ناآشنا کاملاً ترسناک باشد، به همین دلیل است که IndiaCADworks (ICW) اینجاست تا تجربه و بینش متخصص ما را در مورد دنیای برنامه‌نویسی CNC برای پروژه‌های شما ارائه دهد. امروز با ما تماس بگیرید تا ببینید چگونه می توانیم به شما کمک کنیم.