حرفه های مرتبط با مهندسی و تحصیل در رشته مهندسی بدون شک در حال حاضر جزو محبوب ترین ها می باشد و بخش قابل توجهی از جوانان پرشور ما برای ورود به دانشگاه این رشته ها را انتخاب می کنند. به همین دلیل، تقریبا در هر شهر بزرگ دنیا، موسسات آموزشی معتبر ایجاد شده اند که درجه های مهندسی حرفه ای را ارائه می دهند، به دانش آموزان اجازه می دهد تا آموزش حرفه ای که نیاز دارند، برای پیشرفت در حرفه های خود فرا بگیرند.

با این حال، مانند هر گونه تصمیم مهم در زندگی شخصی، تصمیم انتخاب دانشگاه یکی از حساس ترین انتخاب ها می باشد. دانش آموزان باید اطمینان حاصل کنند که می توانند هزینه هایی مانند هزینه تحصیل، اجاره، محل اقامت و خیلی بیشتر را پوشش دهند. در این مقاله، ما لیستی از ۱۰ شهر مقرون به صرفه برای دانشجویان مهندسی را تهیه کرده ایم.

۱) کوالالامپور، مالزی
پایتخت مالزی، یک مرکز جامع ساخته شده بر روی خطوط مدرن، شهر اصلی برای کسانی است که مایل به تحصیلات با کیفیت با قیمت مناسب هستند. دانشجویان می توانند با دانشگاه های برتر دانشگاهی مانند Malaya Universite 22، با توجه به QS برای مهندسی، زیر ۸۰۰ دلار در ماه با اقامت ارزان زندگی کنند.

۲) پکن، چین
پکن دومین شهر بزرگ چین است که فرهنگ متنوعی را ارائه می دهد که دارای اهمیت تاریخی و ویژگی های مثبت است. اگر ویژگی هایی همچون هزینه ی زندگی، حمل  نقل و… را در کنار هم قرار دهیم این شهر میتوند جزو بهترین ها باشد و دارای برخی از دانشگاه های برتر درجهان مانند دانشگاه Tsinghua است.

۳) مکزیکوسیتی، مکزیک
مکزیکو سیتی، شناخته شده برای تاریخ فرهنگ غنی آن، معماری باروک و جمعیت متنوع، دانشجویان مهندسی آینده را ترکیبی از قیمت گذاری و آموزش و پرورش با کیفیت می داند. Universidad Nacional Autónoma de México یک دانشگاه برتر است که به مطالعات فشرده مطالعاتی مشهور است. تمام هزینه های شاخص های زندگی نشان می دهد که مکزیکو سیتی کم هزینه در اقامت و غذاهای ارزان و حمل و نقل است.

۴) سنت پترزبورگ، روسیه
سنت پترزبورگ در لبه رود نوا واقع شده است و به یک فرهنگ درخشان دارد. برای دانشجویان مهندسی، مسکن نسبتا ارزان و موارد استفاده روزانه و البته دانشگاه های عالی مانند دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ وجود دارد.

۵) کیپ تاون، آفریقای جنوبی
کیپ تاون بهترین در قاره آفریقا می باشد. درست در نقطه ای که اقیانوس اطلس و اقیانوس هند با آن ملاقات می کنند، از سواحل عالی برخوردار است. از نقطه نظر دانش آموزان، بسیار مقرون به صرفه است، با هزینه زندگی شاخص نسبت به شهرهای ارزان قیمت مانند جده و بوداپست. دانشگاه کیپ تاون دارای یک واحد مهندسی عالی با ۵ بخش + زیر گروه برای دانشجویان است.

۶) تایپه، تایوان
شهر تایپه، شهر پرجمعیت تایوان، یکی از کشورهای در حال توسعه آسیا است. آنچه شما می توانید به عنوان یک دانشجو لذت ببرید، قیمت اجاره / قیمت ملک و هزینه های نسبتا ارزان برای مواد غذایی و حمل و نقل وجود دارد. در این راستا، بهترین دانشگاه تایوان، رتبه ۷۶ در جهان توسط QS، دانشگاه ملی تایوان، در اینجا قرار دارد. با هزینه تحصیل در حدود ۲۰۰۰ دلار، بسیار مقرون به صرفه است.

۷) والنسیا، اسپانیا
والنسیا شهری است که به فرهنگ غنی و متمایز اسپانیا و جغرافیای زیبا تبدیل شده است و مطمئنا یکی از شهرهایی است که باید در لیست باشند. برای دانشجویان، والنسیا به دلیل فرهنگ متمایز و شیوه زندگی خود، شهر ایده آل است. با توجه به QS، دانشگاه والدین پالیکنیکو والنسیا ۱۳۴ بهترین موسسه در جهان برای مهندسی است که رتبه خوبی را با توجه به تنوع فرهنگی این شهر دارد.

۸) برلین، آلمان
آلمان، همچنین به عنوان سرزمین ایده ها شناخته شده است، محل تحصیل عالی برای مهندسان جوان است. با هزینه های پایین تر زندگی در مقایسه با میانگین اروپایی، برلین پایتخت آن به راحتی لیست ما را ایجاد می کند. دانش جویان می تواند انتظار داشته باشد که ماه را با کمتر از ۱۰۰۰ دلار بگذراند و در دانشگاه های معتبر مانند دانشگاه جهانی  Technische Universität Berlin با رتبه بندی ۱۴۲ ادامه تحصیل دهند.

۹) تورین، ایتالیا
این شهر ایتالیایی یک مرکز فرهنگی و تجاری است و انتخاب خوبی برای دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل است. هزینه تخمین زده شده در حدود ۱۰۰۰ دلار در ماه است که بسیار کمتر از مراکز اصلی اروپا با آموزش عالی است. بهترین دانشگاه در تورین بهترین دانشگاه مهندسی در سراسر جهان است، Politecnico di Torino، که هزینه تحصیل در آن ۱۵۰۰ دلار در ماه است.

۱۰) شانگهای، چین
با توجه به رتبه بندی آموزشی، جاذبه های طبیعی و هنری و همچنین ساختار اجتماعی شهری، بزرگترین شهر چین، مقصد مناسب برای مطالعه مهندسی است. هزینه زندگی می تواند برای دانش آموزان ۸۰۰ دلار در ماه باشد که می توانند دوره های مهندسی زبان انگلیسی را در دانشگاه های معتبر مانند دانشگاه شانگهای جیائو تنگ مطالعه کنند. این دانشگاه ۶۲ ساله در رتبه بندی جهانی QA است، با هزینه تحصیل در محدوده ۱۲۰۰۰ دلار در سال.

نویسنده: پوریا صادق لو