ماشین های خودران

۵ شرکت تاثیرگذار در آینده ی ماشین های خودران

وسایل نقلیه بدون راننده دیگر جزو فیلم های علمی تخیلی نیستند. این تکنولوژی درحال پیشرفت است و چندین شرکت در حال حاضر از مرزهای آنچه که ما تصور میکنیم فراتر رفته اند. در حالی که هنوز وسایل نقلیه کاملا مستقل به واقعیت تبدیل نشده اند، در سال های اخیر پیشرفت های هیجان انگیز در عرصه رانندگی بدون راننده وجود داشته است. در اینجا نگاهی به ۵ شرکت تاثیرگذار بر آینده ماشین های خودران خواهیم داشت.

Google

از سال ۲۰۰۹، گوگل در حال توسعه فناوری خودگردان خود است که توسط مدل های تویوتا پریوس و لکسوس در خیابان های کالیفرنیا مورد استفاده قرار می گیرد. فناوری اختصاصی آن اکنون میتواند عابران و دوچرخه سواران را تشخیص دهد، صدها اشیا را به طور همزمان تشخیص داده و حتی نشانه ها را نیز میبینند. در سال ۲۰۱۴، گوگل طرح هایی برای ساخت وسایل نقلیه کاملا مستقل برای آزمایش گذاشت و در ماه ژانویه نمونه اولیه آن را نشان داد. این اتومبیل ها فرمان، پدال ترمز یا پدال شتاب دهنده ندارند، چرا که حسگرها و نرم افزارها کار را انجام می دهند.

Mercedes-Benz

مرسدس بنز از سپتامبر ۲۰۱۴ از وسایل نقلیه بدون راننده در جاده های عمومی در کالیفرنیا استفاده کرده است. همچنین در آلمان نیز آزمایشاتی انجام داده است. مرسدس بنز S 500 هوشمند درایو موفق به رانندگی کاملا خودکار ۱۰۰ کیلومتر – کمی بیش از ۶۲ مایل – بین شهرهای آلمان از مانهایم شده است. جدیدترین دستاورد بزرگ غول خودرو، F015 لوکس در ماه ژانویه در نمایشگاه بین المللی لوازم الکترونیکی مصرفی است. این خودرو فراتر از نقش خود به عنوان تنها وسیله حمل و نقل است و دارای سیستم صندلی متغیر با چهار صندلی چرخشی است که اجازه می دهد پیکربندی صندلی چهره به چهره باشد. همچنین به طور مداوم اطلاعات بین خودرو، مسافر و جهان خارج را تغییر می دهد.

Delphi Automotive

دلفی موتورهای Audi SQ5s خود را که در کالیفرنیا و نوادا قرار داده است.. در ماه ژانویه، دلفی دو خودروی خودکار خود را در خیابان های لاس وگاس در طول CES نشان داد و به عنوان یکی از بهترین انتخاب های Mashable.com CES نامگذاری شد. وسایل نقلیه قادر به اداره انواع سناریوهای رانندگی شهری، از جمله پیاده روی ها، تقاطع ها و چراغ های راهنمایی و رانندگی بودند. این خودرو همچنین قادر به تنظیم “موانع غیر منتظره” مانند دوچرخه سواری یا خودروی دیگر در مقابل ماشین خودگردان بود.

Nissan

نیسان با استفاده از صفحه الکتریکی برای مراحل مختلف آزمایش تست خودرو خود در مرکز پیشرفته مهندسی در ژاپن و در کالیفرنیا در مرکز تحقیقات دره سیلیکون شمال امریکا قرار داده است. این مارک از سال ۲۰۱۳ آزمایش وسایل نقلیه شده است و قصد دارد تا در مراحل تجاری تکنولوژی رانندگی مستقل تولید کند. اخیرا غول پیکر خودرو پنج ساله با شرکت ناسا تحقیق و توسعه کرده است که هدف آن پیشرفت وسایل نقلیه مستقل و آماده سازی تجربیات تکنولوژی است.

Bosch

بوش در سه سال اخیر در حال توسعه و آزمایش عملکردهای اتوماتیک و ویژگی های رانندگی اتوماتیک در خودروهای BMW 3 Series در کالیفرنیا و میشیگان بوده است. در سال ۲۰۱۳، شرکت مهندسی و الکترونیک تست تکنولوژی رانندگی اتوماتیک خود را در Autobahn در آلمان آغاز کرد. برخی از مزایای احتمالی وسایل نقلیه خودمختار شامل بهبود ایمنی، مدیریت ترافیک، کاهش گازهای گلخانه ای و کاهش بار بر رانندگان قدیمی است.