۴ افزودنی برتر در نرم افزار سالیدورک

سالیدورک

سالیدورک

نرم افزار سالیدورک یک ابزار محبوب CAD است که توسط بیش از ۳ میلیون کاربر در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد. توانایی طراحی مستندات ۳D و همچنین تمرکز بر سهولت استفاده، از جمله نکاتی است که باعث می شود این ابزار اولین انتخاب هر مهندس طراحی باشد. برای افزایش قابلیت های این نرم افزار، محصولات مکمل ارائه می شود که سهولت را برای مهندسان به بالاترین حد ممکن می رساند.

در اینجا قصد داریم پنج محصول مکمل را معرفی کنیم. اگر میخواهید طرحهای محصول مبتنی بر SolidWorks خود را به سطح بعدی برسانید، این افزونه ها باید باشند.

PASCAM WoodWorks

این ابزار روند طراحی، مدل سازی و تولید را در بخش نجاری بهبود می بخشد. این ابزار بهره وری برای تولیدکنندگان کابینت و پیمانکاران، فروشندگان و تولیدکنندگان محصولات ورق فلزاتی مانند درب و پنجره، سازندگان حمام و آشپزخانه و سازندگان قایق بادبانی بسیار مفید است. این ابزار به طور موثر توانایی پیکربندی سالیدورک را ارتقا می دهد.

DriveWorks Pro

DriveWorks Pro یک CPQ کارآمد (Configure-Price-Quote) است که اساسا به تولید کنندگان محصولات ساخته شده به منظور یا سفارشی کمک می کند تا خودکار کارهای تکراری طراحی شده و برنامه توسعه کلی را کوتاه کنند. در حالی که DriveWorksXpress با هر صندلی سالیدورک عرضه می شود، این نسخه Pro است که شرکت ها را قادر می سازد تا اتوماسیون خود را برای کمک به مهندسان، تیم های فروش، توزیع کنندگان و همچنین مشتریان نهایی به کار گیرند. DriveWorks با استفاده از موتور قوانین قدرتمند برای ادغام منطق طراحی، ویژگی ها، اسامی، اسناد و سایر داده های محصول و تولید انواع مختلفی از همان محصول به طور خودکار به کار برده می شود.

این رابط کاربری، طراحی فرم های سفارشی فراهم می کند که می تواند توسط مشتریان نهایی یا تیم های فروش آنلاین و آفلاین پر شود. هنگامی که داده ها از فرم ها بدست می آید، این ابزار به طور خودکار مدل های ۳D، نقشه های ساخت و سایر اسناد را تولید می کند. در نتیجه، اقدامات دستی برای هر سفارش سفارشی را حذف می کند. تولیدکنندگان با استفاده از این ابزار ۷۰ تا ۸۰ درصد افزایش بهره وری را در فرایند توسعه محصول نشان داده اند.

MoldWorks

MoldWorks با قابلیت های مدل سازی سالیدورک ادغام می شود تا به سرعت ابزار قالب برای صنایع پلاستیک و قالب تولید کند. این ابزار باعث می شود که صفحات و اجزای قالب به همراه جزئیات در صفحات قالب ایجاد شود. این ابزار بیش از یک کتابخانه از مدل های جامد ۳D از قالب ها است. این نه تنها به ساختن پایه قالب کمک می کند بلکه همچنین یک ابزار قالب دقیق را ایجاد می کند، قطعات و صفحات را تغییر می دهد، نقاط را بررسی می کند و خروجی را بر اساس داده های BOM و CNC تولید می کند.

برخی از ویژگی های پلاگین MoldWorks به شرح زیر است:

طراحی به صورت تمام پارامتریک.

انعطاف پذیری برای اجازه کار با پایگاه داده قالب.

توانایی نامحدود برای استفاده و ایجاد قطعات تعریف شده توسط کاربر.

طراحی سیستم خنک کاری با بررسی سیستم و …

Smap3D

Smap3D افزودنی برای سالیدورک است که راه حل کامل طراحی کارخانه را ارائه می دهد. این نرم افزار یکپارچه سازی لوله های سه بعدی و ایزومتریک است و می توان به طور خودکار سیستم های کامل مانند طراحی ساختاری و لوله کشی را به طور مستقیم در محیط سالیدورک پردازش کند. این اساسا سالیدورک را به یک کارخانه ۳D با کارایی بالا تبدیل می کند. با استفاده از ۲D به عنوان یک مرجع، ابزار به طور خودکار مسیرهای مربوطه را با توجه به معیارهای منطقی با اتصالات مناسب ایجاد می کند. این همچنین امکان ایجاد خودکار نقشه های ایزومتریک را با استفاده از اطلاعات خط لوله ۳D امکان پذیر می سازد. ادغام عمیق ابزار با قابلیت های مدل سازی سالیدورک به تولید BOM ها به طور مستقیم از مدل یا از طریق ایزومتریک است. مهندسین کارخانه می توانند با صرفه جویی ۳۰-۵۰٪ در وقت از این محصول انتظار داشته باشند.