شغل مهندسی نه تنها در ۶ سال گذشته ۷٪ افزایش یافته است، بلکه به این معنی است که شانس خوبی برای شما وجود دارد که در هنگام فارغ التحصیلی شغل های هیجان انگیز زیادی را تجربه کنید با توجه به علاقه ای که دارید. رشته مهندسی درآینده به سمتی جریان دارد که از حالت تک بعدی گذشته خارج شده است و این به این معنا است که میتوانید فرزندان خود را نیز به سمت مهندسی هدایت کنید. در اینجا ۱۶ شغل منحصر به فرد، سرگرم کننده که شما می توانید با درجه مهندسی پیگیری کنید را از قسمت دوم این مجموعه لیست کرده ایم.

۱۱) مهندس ورزش

این رشته با پیشرفت تکنولوژی و به کار گیری آن در ورزش به وجود آمده است. از جمله رشته های مهندسی ای هست که در آن هیجان و خلاقیت حرف اول را می زند. تنوع این رشته از مسابقه فرمول یک تا مسابقه دو در کوهستان برای بررسی مسیر مناسب را شامل می شود.

۱۲) مهندس شهربازی

شهربازی ها در سراسر جهان از وسایل هیجان انگیز و تازه ای برای سرگرمی افراد استفاده می کنند. ساخت این وسایل کار کسی است که آنها را طراحی می کند، از انتخاب محیط مناسب برای قرار دادن مسیر حرکت وسیله، تحلیل سرعت و وزن آن، همه و همه کار مهندسان شهربازی است. مهندسی های مختلفی را در این باره باید استفاده کرد از جمله برق، مکانیک، مواد و…

۱۳) مهندس ماشین موسیقی

این حرفه یک راه بسیار خاص برای ترکیب عشق به موسیقی با مهارت تکنولوژی است. خدمات موسیقی آنلاین مانند Spotify، iTunes رادیو، پاندورا و بیشتر متکی به مهندسان برای شخصی سازی و بهینه سازی محصولات خود برای شنوندگان خود هستند. این شامل تجزیه و تحلیل از طریق مقدار زیادی از داده ها، دانش کار از راه فکر مردم و… است.

۱۴) مهندس دریایی / معمار دریایی

مهندسان دریایی طراحی، ساخت و نگهداری کشتی ها و سازه ها در داخل و اطراف آب، با توجه به سیستم های داخلی کشتی، مانند نیروی دریایی را بر عهده دارند. معماران دریایی بر ساختار فیزیکی کشتی، مانند طراحی بدنه، تمرکز بیشتری دارند. شغل در این زمینه ها در طول هشت سال آینده ۹ درصد افزایش می یابد، بنابراین اگر فرزند شما نمی تواند از قایق ها دست بکشد، شاید راه رفتن به سمت مهندسی دریایی، برای انها جذابیت داشته باشد.

۱۵) مهندس Skatepark

Skateparks، زمین های بتنی پر از dips و دره اند که با اسکیت برد می توان شاهکارهای بسیاری خلق کرد. در حالی که هیچ درجه رسمی وجود ندارد، اسکیت پارک طراحی حرفه ای از فیزیک، ریاضی و مهندسی استفاده می کند. اسکیت بوردی در حدود ۵۰ سالگی بوده است و در آینده به زودی از بین نخواهد رفت.

۱۶) ردیاب طوفان

از آنجا که فیلم Twister این حرفه را معروف در سال ۱۹۹۶ ساخته است، بسیاری از آنها به طوفان یا گردباد روی آورده اند. مسئولیت اصلی ردیاب طوفان جمع آوری اطلاعات مربوط به رویدادهای هواشناسی، نگه داشتن زبانه در طوفان، گردباد و غیره و به ویژه تلاش برای پیش بینی آنها است. شما می توانید شرط بگذارید که شامل مهندسی و ریاضی، و همچنین علم کامپیوتر است. برخی از ردیاب های طوفان در واقع فیزیکی را دنبال می کنند که طوفان را دنبال می کنند.