۱۰ مهندس برتر تاریخ

چه کسی بزرگترین مهندس تاریخ است؟

این یک سوالی است که همیشه مطرح است و پاسخ درست و غلط ندارد. خوشبختانه مهندسانی در طول تاریخ ظهور کرده ان که راه را برای پیشرفت جامعه ی بشری راحت کرده اند. پیشرفتی که منجر به اختراعاتی شده است که زندگی ما را بسیار ساده تر کرده است.

این که آیا شما با لیست زیر موافق هستید یا خیر، یک بحث است اما بحث مهمتر این است که به شما این امکان را می دهد تا راجع به این مهندسان و کار هایی که انجام داده اند فکر کنید.

۱)نیکولا تسلا

مسلما در بالای لیستی از بزرگترین مهندسین نیکولا تسلا است. او صربستانی بود و در سن ۲۸ سالگی به آمریکا رفت تا با توماس ادیسون کار کند. تسلا شاید یکی از مهندسان برق باشد که بابت اختراعاتش اعتبار قابل توجهی کسب نکرد. اختراعات او عبارتند از موتور القایی، برق سه فاز، روشنایی فلورسنت و سیم پیچ تسلا. او همچنین سیستم نسل فعلی AC ساخته شده از ترانسفورماتور و یک موتور را توسعه داد.

۲) توماس ادیسون

توماس ادیسون یک مخترعو مهندس آمریکایی بود و به عنوان یک تاجر عالی نیز مشهور است. او دارای ۱،۰۹۷ اختراع است که یک رکورد است. او به عنوان مخترع ترین فرد در تاریخ شناخته می شود. تعدادی از اختراعات آن شامل دوربین فیلمبرداری و پروژکتور، فونوگرافی و نور لامپ رشته ای است. آیا می توانید زندگی بدون لامپ را تصور کنید؟

۳) هنری فورد

هنری فورد مهندس و صنعت کاری بود که شرکت فورد موتور را تاسیس کرد. بقیه تاریخ است اگر چه او مخترع ماشین مدرن نیست، اما او خطوط تولید و مونتاژ را تولید کرد که تولید انبوه را به وجود آورد و در نتیجه اولین خودروی ماشینی بود که فرد به طور متوسط می توانست هزینه آن را تامین کند. در نتیجه، او خودرو را به چیزی ضروری تبدیل کرد، نه فقط چیزی از لوکس بودن.

۴) ارشمیدس

دانشمند کلاسیک، مهندس، ریاضیدان، فیزیکدان و ستاره شناس یونانی بود. نفوذ او در منطقه در زمان خود بسیار زیاد بود. اختراعات و کار های او پایه و اساس بسیاری از طرح های مدرن است. بدون شک یکی از مشهورترین این طرح ها افزایش حجم اب است با اضافه کردن ماده ای مشخص.

۵) نیکولا اتو

یک مخترع آلمانی که مهمترین اختراعش موتور چهازمانه بود. همچنین به عنوان موتور دوچرخه Otto اشاره می شود؛ اختراع او به شروع توسعه اتومبیل های برقی کمک کرد. همان چهار مرحله تزریق سوخت و هوا، فشرده سازی مخلوط و انفجار، و در نهایت خروج از طریق اگزوز هنوز پایه موتورهای احتراق مدرن ما است.

۶) لئوناردو داوینچی

مشهور بودن او بیشتر به دلیل نقاشی است اما کارهای بزرگی در زمینه ی مهندسی انجام داده است. شما ممکن است شگفت زده شوید زمانی که بدانید نبوغ مهندسی او یکی از بهترین ها در طول تاریخ است. اگر چه به لحاظ محدودیت های مهندسی طرح های نسبتا کمی از او قابل قبول بود اما بسیاری از اختراعات از جمله ماشین های پرواز مانند هلی کوپتر مدرن امروزی از طرح های داونچی است.

۷) ویلبر و اوریل رایت

خوب، از نظر فنی، دو نفر اینجا هستند، اما به خاطر این لیست، آنها را به عنوان یک شمارش شمردیم! برادران رایت مسئول ایجاد هواپیما بودند. در ابتدا مکانیک دوچرخه، عشقشان به بادبادک و کنجکاوی، آنها را کارهای جدید هدایت کرد. نمونه اولیه مدت کوتاهی در هوا نماند، اما برادران رایت به طور خستگی ناپذیر کار کردند تا سیستم اولیه هواپیما را پایه ریزی کردند.

۸) الکساندر گراهام بل

یک مهندس، دانشمند و مخترع اسکاتلندی، الکساندر گراهام بل، سازنده ی اولین تلفن است. کار او به شدت تحت تأثیر این واقعیت بود که غالبا مادر و همسرش ناشنوا بودند. این باعث شد تا او در حوزه های سخنرانی تمرکز کند. اولین ثبت اختراع آمریکا برای تلفن در سال ۱۸۷۶ به او اهدا شد. او همچنین اختراعات متعددی در زندگی داشت.

۹) جورج استفنسون

جورج استفانون مهندسی بود که برخی از اولین لکوموتیوهای بخار و راه آهن را طراحی و ساخت. به دلیل تأثیر او، او گاهی اوقات به عنوان “پدر راه آهن” نامیده می شود. او در طول انقلاب صنعتی در بریتانیا زندگی می کرد و در زمان گذراندن او در سال ۱۸۴۸ راه آهن و کارخانه هایش به یکی از ثروتمندترین های جهان تبدیل شد. پسرش جرج، رابرت، پدرش را به ساختن راه آهن کمک کرد و به همان اندازه به همان اندازه مشهور به نظر می رسد.

۱۰) ایلان ماسک

آخرین فرد این لیست ایلان ماسک است. مهندس و مخترع متولد آفریقای جنوبی که متولد ۱۹۷۱ است. او بنیانگذار شرکت‌هایی همچون تسلا موتورز، پی‌پال و اسپیس‌اکس است. از نظر او هیچ چیز به نظر خیلی دور از دسترس نیست. شکی نیست که او را به عنوان فردی جاه طلب و توانا در کارهای شگفت انگیز می شناسند.

نویسنده: پوریا صادق لو
With this order custom essay in mind, we scoured the internet to identify the freshest ways tech-savvy data educators use twitter to enhance the learning process.

1 پاسخ

تعقیب

  1. […] مهندسان در جهان به تحکیم مرزهای اختراع و اکتشاف علمی شناخته شده اند و انسانیت را در مسیر پیشرفت های بزرگ قرار داده اند. با این حال، گاهی، آنها ثابت می کنند آنها تنها انسان اند، مانند بقیه ما، که می توانند اشتباه کنند. البته، اشتباهات مهندسی چیزی شبیه به یک مسئله کاری روزمره نیستند ( از انفجارهای هسته ای تا غرق شدن کشتی های بزرگ و انفجار راکت های فضایی ). زمانی که آنها شکست می خورند، آن شکست در مقیاس بسیار وسیعی است. اما باید این نکته را در نظر داشت که می توان از این اشتباهات درس گرفت تا از تکرار آن جلوگیری کرد. بیایید نگاهی به ۵ حادثه، خطا و اشتباه های مهندسی قرن بیستم بیاندازیم. […]

دیدگاه ها غیر فعال است.