مطمئن هستم میدانید،راه های بسیاری برای ساخت و راه اندازی یک کسب و کار وجود دارد.داشتن یک ایده ی خوب برای یک محصول و خدمت برای توسعه و ساخت یک شرکت کافی نیست.

ابزارهای تکنولوژی و شبکه های اجتماعی میتوانند به عنوان یک پایه و شروع برای کسب و کار باشد.اما هک کردن و نقض داده ها میتواند باعث ایجاد تنش برای یک کارآفرین در سطح بالا شود.حتی اگر شما به تازگی کسب و کار خود را راه اندازی کرده اید باید در ۵ تا ۹ شغل کار کنید بدین معنا که باید همه ی مسئولیت ها را خود به تنهایی به دوش بکشید.برای مثال باید توسعه ی محصول،بازاریابی،موقعیت خود در بازار و رقابت را خود انجام دهید.

پس از تجزیه و تحلیل و بررسی تمام نیروها و فرآیندهای مختلف میتوانید تمام نحوه ی کار را و ایده های مالی و حسابداری آخرین موردی است که به آن فکر میکنید.اما اگر شما یک حاسبدار یا از اصول مالی آگاهی نداشته باشید برای رشد کسب و کار نیاز دارید که با این اصول آشنا باشید.

مالی تمام یا آر یک کسب وکار نیست اما برای موفقیت بسیار مهم است.حال بیاید نگاهی به بعضی از بخش های اساسی بنگاه های مالی بیندازیم:

۱)درآمد خالص برابر با جریان نقدی نیست:

هر فرد کارآ،رین چه من و شما تمرکزمان بر روی درآمد خالص است و شیوه هایی را به کار میگیریم تا افزایش پیدا کند و چگونه در طول زمان رشد پیدا میکند.

و جریان نقدی غالبا نادیده گرفته میشود که مسلما مهمتر از درآمد برای بسیاری از کسب و کارهای کوچک است.بدهی ها،هزینه های کارمندان نمیتوانند با درآمد پرداخت شود اما آنها میتوانند با جریان نقدی پرداخت شوند.

۲)بدهی یک ابزار است:

برای بسیاری از افراد و کارآفرینان، بدهی میتواند یک حرف چهار حرف باشد و چیزی را نشان دهد که باید با تمام هزینه های ممکن اجتناب شود. ایده خوبی نیست که سودتان  را در سطح شخصی یا کسب و کار با مقدار بدهی که ایجاد میکنید، بدست آورید، اما مهم است که به یاد داشته باشید که بدهی یک ابزار است.

مانند هر ابزار، شما باید بدانید که چه کاری انجام میدهید تا بتوانید از آن استفاده کنید. همیشه مطمئن شوید که با یک حرفه ای در زمینه  مالی مشورت کنید، اما به یاد داشته باشید که بدهی چیزی نیست که همیشه از آن اجتناب کنید.

۳)نیازمند یک نقشه راه مالی هستید:

ساختن، رشد و حفظ یک کسب و کار مستلزم آن است که شما تمرکز خود را روی آن بگذارید، خود را در مورد مسائل فعلی مطلع کنید و یک قدم جلوتر از رقابت بمانید، اما نمی توانید هزینه های خود را فراموش کنید. همانند هر چیز دیگری که کسب و کار شما انجام می شود، شما باید زمان زیادی را صرف برنامه ریزی امور مالی خود کنید، پیش بینی جریان و خروجی های آینده و پیش بینی های خود را بر اساس تغییرات در بازار تثبیت کنید.

مالی ممکن است موضوعی باشد که هر صاحب کسب و کار کوچک در آن آموزش داده شده است، اما این چیزی است که هر کارآفرین باید بداند. در حالی که هر کسب و کار متفاوت است و همیشه باید با یک CPA یا دیگر متخصص حرفه ای آموزش دیده کار کنید تا بتوانید امور مالی خود را حفظ کنید، هیچ دلیلی وجود ندارد که بتوانید به خودتان کمک کنید.

پول به نظر می رسد پیچیده باشد،اما در واقع پیچیده نیست، امیدوارم این پیشنهادات به شما در مدیریت امور مالی و مدیریت کسب و کارتان کمک کند.

نویسنده: حمیدرضا پناهیان