نرم افزار های شبیه سازی، ورای تصور

یک تیم تحت رهبری محققان دانشگاه Swansea در ولز، ۱ میلیون پوند از کمک مالی EPSRC را برای توسعه تکنیک تست مجازی جدید با استفاده از نرم افزار های شبیه سازی برای اجزای تولید شده اخنصاص داده است.

محققان به طور فزاینده ای در سال های اخیر به بررسی استفاده از “شبیه سازی مجازی” به عنوان جایگزینی برای آزمایش فیزیکی پرداخته اند.

این فرایندها به طور معمول با استفاده از اشعه ایکس تصویری سه بعدی با دقتی نزدیک به میکرو  – از جمله هر گونه نقص ساخت – را برای ما رسم می کند.

نرم افزار های شبیه سازی

نرم افزار های شبیه سازی

تصویر: رسم تصویری سه بعدی با دقت میکرو بدان معنی است که قطعات را می توان به دقت فوق العاده بالا شبیه سازی کرد، به عنوان مثال رسم تک تک لایه های مواد کامپوزیتی. برای رسیدن به این سطح جزئیات، در این شبیه سازی بیش از ۱۹ میلیون عنصر مورد استفاده قرار گرفت. شبیه سازی های مهندسی معمولا از صدها هزار عنصر بیشتر استفاده نمی کنند.

با این وجود، مدل سازی مبتنی بر تصویر بسیار وقت گیر است، زیرا تصاویر هنوز باید به صورت دستی پردازش شوند، و می تواند هفته ها را برای هر جزء به طول انجامد.

دامنه استفاده پروژه Swansea شامل سازمان انرژی اتمی انگلیس، دفاع هوایی و فضایی ایرباس، نجوم مترولوژی، TWI، Synopsys است. آنان امیدوار اند از ابزارهای نرم افزاری جدید برای بهینه سازی فرایند و سرعت آن برای بخش صنعتی استفاده کند .

دکتر للیون ایوانز از دانشکده مهندسی دانشگاه سوانسی، که پیشرو پروژه است، گفت: “آزمایشگاه مجازی می تواند یک پیشرفت بزرگ برای صنعت تولید باشد. اما برای ارزش گذاری شرکت ها هنگام استفاده از آنها در خطوط تولید خود، باید به اندازه کافی سریع باشد. ”

ایوانز گفت که گروه امیدوار است که زمان مورد نیاز از هفته ها تا چند ساعت کاهش یابد.

این پروژه به مدت پنج سال اجرا خواهد شد و این تیم آزمایش خود را بر روی تعدادی از قطعات مبدل حرارتی در سازمان انرژی اتمی انگلستان انجام خواهد داد.

نویسنده: پوریا صادق لو