کنفرانس های مهندسی فرصت های خوبی را برای مهندسان ایجاد می کند تا بتوانند با مهندسان دیگر و متخصصین ارتباط پیدا کنند. در این ارتباط مهندسان دستگاه ها و تکنیک های جدید را به یکدیگر ارائه می دهند و از دانش همدیگر بهره خواهند گرفت. به احتمال زیاد در این کنفرانس های مهندسی بحث در مورد چالش ها و چگونگی برطرف شدن آنها وجود دارد. سخنرانان اصلی می توانند نتایج تحقیقات با نام تجاری جدید یا محتوای مقالات علمی را ارائه دهند.

این که شما دانشجو، کارآموز یا مهندس هستید، دلایل خوبی برای هماهنگ شدن با هم وجود دارد. بیایید نگاهی به ۵ نکته مثبت این قضیه بیاندازیم.

۱) دانش خود را گسترش دهید

مهندسی برای همیشه تغییر می کند تغییرات فناوری روش ها و فرایندها تغییر می کنند. محیط زیست تمرکز تغییر می کند. همه چیز تغییر می کند. و میزان تغییرات در حال افزایش است.

کنفرانس ها راه عالی برای ماندن با پیشرفت های صنعت هستند.

خوب، اما من می توانم فقط مجلات و نشریات صنعتی را بخوانم، چرا باید به صورت فیزیکی به کنفرانس مراجعه کنم؟ واقعیت این است که کنفرانسها اغلب اولین جلوه ایده ها، مفاهیم و پیشرفت ها هستند. اگر می خواهید در پیشروی نوآوری داشته باشید، در کنفرانس ها باید شرکت کنید. کنفرانس ها یک تجربه یادگیری همه جانبه اند و شما می توانید سخنرانی ها، پرسش ها و بحث ها را ببینید و بشنوید.

دانش قدرت است. کنفرانس ها مقدار زیادی سوخت را به پایگاه دانش شما اضافه می کنند. اگر تصمیم بگیرید که در یک کنفرانس به عنوان سخنران شرکت کنید، مهارت های جدیدی مانند ارائه و سخنرانی عمومی را توسعه خواهید داد.

۲) ایده های متقابل

مهندسان راه حل را دوست دارند. این چیزی است که همه ما در مورد آن می دانیم. ما همواره در طول زندگی با مشکلاتی روبه رو می شویم و سعی داریم راه حلی را برای آن بیابیم. اما گاهی اوقات ما نیاز به الهام داریم. کنفرانس ها راه های عالی ای هستند که نه تنها ایده های جدیدی را به ما می دهند، بلکه می توانند راه هایی را که فرآیندهای یا روش های دیگر می توانند با خودشان ترکیب شوند شناسایی کنند.

به عنوان مثال، می گویند شما یک مهندس سازه هستید که بر روی یک پروژه ساختمانی تجاری پیشرفته ای کار می کند که در معرض مشکلات قرار دارد. زمانی که شما یک در یک کنفرانس با موضوع کاری خود قرار می گیرید علاوه بر ایده هایی که برای حل مشکلات به شما می دهد، بلکه شما را از مشکلات پیش رو آگاه کرده و برای آن ها نیز راه حل می دهد.

 

۳) شبکه سازی

در یک کنفرانس شماره تلفن ها و آدرس های ایمیل هایی از افرادی به دست می آورید که ممکن است در زمان بروز یک مشکل به آن ها نیاز پیدا کنید. اگر شما در یک کنفرانس حضور پیدا کنید، با افرادی را که دارای منافع مشابه هستند دیدار می کنید.

۴) پیشرفت شغلی

بیایید یک رویای بزرگتر برای آینده خود ترسیم کنید. حضور در کنفرانس ها در فایل CPD یا CV شما عالی است. اگر شما بلند پروازانه و متمرکز به حرفه ای هستید، هیچ چیز نمی تواند مثل یک کنفرانس شما را به آینده مشتاق تر بکند.

اگر شما فکر می کنید که برای یک کار مهندسی در یک بخش خاص که برای شما نا آشنا است درخواست کنید، شرکت در یک کنفرانس مربوطه می تواند به شما اطلاعات ارزشمندی بدهد و شما را در مقایسه با سایر نامزدها جلو بیاندازد.

۵) شور و اشتیاق

شور و شوق را برای کار افزایش می دهد.کنفرانس ها یک راه برای تکان دادن خود ارائه می دهند. هنگامی که اطلاعاتی به اطلاعات قبلی شما افزوده می شود، شما یک اشتیاق تازه برای کار خود پیدا می کنید.

هرگز به اهمیت به دست آوردن یک چیز تازه شک نکنید. گاهی اوقات حتی خود شما هم متوجه نمی شوید که دارای چه استعدادی هستید. به طور منظم، حضور در کنفرانس ها، به شما ایده و انگیزه برای آینده می دهد.

نویسنده: پوریا صادق لو